Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

BASKETBAL

76ers verliezen chaotisch duel van Hawks na dubbele verlenging

De Philadelphia 76ers kregen eindelijk Joel Embiid terug na drie weken afwezigheid, maar zijn rentree bleek niet genoeg om een knotsgek duel te winnen.

Times of Suriname

In het Wells Fargo Center trokken de Atlanta Hawks na twee verlengingen aan het langste eind: 142-134.

Voor het eerst dit seizoen stonden Embiid, Paul George en Tyrese Maxey samen op het veld. Vooral Maxey nam de ploeg op sleeptouw: 44 punten, 9 assists en 7 rebounds in maar liefst 52 minuten. Toch werd hij overtroffen door Atlanta’s uitblinker Jalen Johnson, die met 41 punten, 14 rebounds en 7 assists het verschil maakte. Hawks-coach Quin Snyder prees zijn ploeg om de vechtlust: “Het ging vandaag meer om doorzettingsvermogen dan om kalmte… We zijn gewoon blij dat het onze kant op viel.”

Atlanta leek de wedstrijd beslist te hebben met een voorsprong van zes punten in de laatste 30 seconden. Embiid bracht de achterstand terug naar 114-110 en na vrije worpen van Johnson en een lay-up van Dominick Barlow scoorde Maxey met 8,8 seconden op de klok de gelijkmaker. Paul George, goed voor 16 punten, benadrukte: “Het is pas voorbij als het voorbij is.”

In de eerste verlenging kreeg Maxey de kans om de wedstrijd te beslissen vanaf de vrije worplijn, maar de normaal betrouwbare schutter miste beide pogingen. “Maar ja, zo gaat het nu eenmaal,” reageerde hij nuchter. Daarna volgde chaos. Johnson werd met 0,3 seconden op de klok foutief geraakt. Coach Nick Nurse nam een time-out, maar de arbitrage dacht dat er een challenge was aangevraagd. De klok werd verkeerd aangepast en pas na een langdurige review gecorrigeerd. Scheidsrechter James Capers erkende: “Er was een miscommunicatie tussen de officials.” Johnson bleef koel en bracht de wedstrijd naar een tweede verlenging.

Embiid speelde 30 minuten, maar werd in de tweede verlenging aan de kant gehouden. Hij eindigde met 18 punten en sprak na afloop tevreden over zijn fysieke reactie: “Vanavond was een goede stap.” VJ Edgecombe keerde terug na een kuitblessure maar speelde geen rol in de verlengingen. Andre Drummond werd na zes minuten uit voorzorg uit de wedstrijd gehaald vanwege knieklachten.

Bij Atlanta ontbrak Kristaps Porzingis door ziekte; hij lijkt ook maandag niet inzetbaar. Ondanks de nederlaag blijft Philadelphia vooruitkijken, maar de terugkeer van Embiid biedt in ieder geval een stevig fundament richting de komende weken. (ESPN)

Gerelateerde Artikelen

Van versneld naar vertraagd

SRD 1000 nog niet uitbetaald ondanks toezegging regering

PARAMARIBO – De beloofde extra uitkering van SRD 1000 aan kwetsbare groepen laat op zich wachten, ondanks eerdere stellige toezeggingen van de regering dat het geld eind maart volledig beschikbaar zou zijn.

Buitenland

Drones uit Russisch luchtruim storten neer in NAVO-landen

RUSLAND - Twee drones zijn in de nacht van dinsdag op woensdag in NAVO-landen Estland en Letland neergestort.

Engels

Can nations save the shorebird that flies 30,000 km a year?

BRAZIL - Chasing an endless summer, one shorebird species undertakes a grueling annual journey from the Arctic to the tip of South America and back -- a feat increasingly fraught with peril.

Buitenland

Britse politie arresteert twee mannen voor in brand steken Joodse ambulances

LONDON - De politie in Londen heeft twee mannen gearresteerd die worden verdacht van het in brand steken van vier ambulances van een Joodse organisatie in de nacht...

Binnenland

Minister Huur ontvangt SEMIF voor presentatie duurzame projecten

PARAMARIBO – Minister Miquella Huur van Regionale Ontwikkeling (RO) heeft het team van de Suriname Environmental and Mining Foundation (SEMIF) ontvangen voor een presentatie.