
NEDERLAND - Volgens de verkiezingsdienst van het ANP is D66 de grootste partij geworden bij de Tweede Kamerverkiezingen.

Hoewel nog niet alle stemmen geteld zijn, zegt het persbureau dat de partij van D66-leider Jetten niet meer ingehaald kan worden door de PVV. Jetten reageerde zojuist in de Tweede Kamer op deze conclusie. "Ik ben ontzettend blij dat het ANP dit net bekend heeft gemaakt. Tegelijkertijd voel ik ook een grote verantwoordelijkheid." Bij Jetten ligt nu het initiatief om een verkenner aan te wijzen die met de verschillende fracties gaat praten over de mogelijkheden van een nieuwe regeringscoalitie. Jetten: "Wat mij betreft komt er een verkenner die niet alleen in staat is om D66 als grootste partij te vertegenwoordigen, maar die alle partijen samenbrengt en snel aan de slag gaat."
Op uitnodiging van Kamervoorzitter Bosma komen zij dinsdag bij elkaar, Jetten zal dan de naam van de verkenner bekendmaken. Op de vraag of dat oud-partijleider Pechtold kan zijn, zegt Jetten: "Die is een heel goede burgemeester van Delft, dus die kunt u van uw lijstje halen." Persbureau ANP baseert zich op een analyse van de uitslagen van de gemeenten. Alleen de gemeente Venray heeft de uitslag nog niet bekendgemaakt. Dat gebeurt later vandaag. Ook moeten de briefstemmen uit het buitenland nog geteld worden. In zetelaantal staan D66 en de PVV allebei op 26. Het verschil in stemmen is in de laatste stand van zaken 15.155 in het voordeel van D66. Het is volgens het ANP overigens ook mogelijk dat D66 nog een restzetel krijgt en daarmee op 27 zetels eindigt. (NOS)

