MELBOURNE - Australische wetenschappers hebben de restanten ontdekt van een walvis die 26 miljoen jaar geleden langs de kust van Melbourne zwom.
Dat meldden de onderzoekers afgelopen dinsdag. soort reconstrueren op basis van restanten die in 2019 werden ontdekt in Surf Coast County, in het westen van de stad. Paleontologen omschrijven de walvis als een “snel roofdier met scherpe tanden” dat ongeveer zo groot was als een dolfijn. Wie zich bij het woord dolfijn een vrolijk waterzoogdier voorstelt, heeft het bij het verkeerde eind. “Het is eigenlijk een kleine walvis met grote ogen en een bek vol scherpe, snijdende tanden”, zei onderzoeker Ruairidh Duncan. “Stel je een haai-achtige versie van een baleinwalvis voor: klein en bedrieglijk schattig, maar zeker niet ongevaarlijk”, voegde hij toe.
De schedel behoorde toe aan een groep prehistorische walvissen, die verre en kleinere verwanten zijn van de filtervoedende walvissen. Volgens het Victoria Museum is dit de vierde soort van dit type walvis die ooit is ontdekt. “Dit fossiel geeft ons inzicht in hoe oude walvissen groeiden en evolueerden, en hoe de evolutie hun lichaam vormde terwijl ze zich aanpasten aan het leven in zee”, aldus paleontoloog Erich Fitzgerald, die de studie mee publiceerde. (HLN/ AFP)