Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Binnenland

Bestuurders zullen aansprakelijk gesteld worden voor misleidende jaarrekeningen

PARAMARIBO – Bestuurders en commissarissen binnen zorginstellingen en parastatalen kunnen persoonlijk aansprakelijk worden gesteld bij misleidende financiële verslaggeving.

Times of Suriname (MN)

Die waarschuwing gaf minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid donderdag in De Nationale Assemblee, verwijzend naar artikel 16 van de Wet op de Jaarrekening.

 Volgens de bewindsman is naleving van deze wet geen formaliteit, maar een harde wettelijke plicht die directe financiële consequenties kan hebben voor bestuurders in privé. Misiekaba benadrukte dat bij de uitvoering van hun werkzaamheden zowel bestuurders als commissarissen verplicht zijn de regels rond transparante en correcte jaarverslaglegging strikt na te leven.

 Schending daarvan kan leiden tot persoonlijke aansprakelijkheid voor geleden schade, een signaal dat past binnen het bredere streven van de regering naar beter bestuur en strengere verantwoording binnen de zorgsector. Misiekaba ging in op deze kwestie naar aanleiding van vragen van het parlement over jaarrekeningen en financiële verslagen die bij sommige instanties niet blijken te kloppen. 

 De minister gaf verder ook nadere toelichting over de situatie bij het Staatsziekenfonds (SZF).  In antwoord op vragen van assembleeleden over de beschikbaarheid van zogenoemde klappermedicijnen, gaf de minister aan dat de geneesmiddelenklapper van het SZF ruimer is dan de Nationale Geneesmiddelenklapper. De SZF-klapper bevat meer dan 270 genees- en verbruiksmiddelen die volledig worden vergoed en kosteloos beschikbaar zijn voor verzekerden via SZF-apotheken.

 De minister erkende echter dat er in de praktijk problemen ontstaan wanneer apotheken hogere prijzen hanteren dan het bedrag dat door het SZF wordt vergoed. Hierdoor worden verzekerden soms geconfronteerd met bijbetalingen. Misiekaba maakte bekend dat het SZF recent expliciete instructies heeft gegeven om de bestaande overeenkomsten met apotheken strikt na te leven, zodat verzekerden niet hoeven bij te betalen.

 Ook kwam de kwestie van dienstvoertuigen van voormalige topfunctionarissen van het SZF aan de orde. Volgens Misiekaba zijn deze voertuigen inmiddels onder beheer geplaatst van de huidige directie, waarmee verdere onduidelijkheid is weggenomen.

Gerelateerde Artikelen

Autosport

Verstappen tevreden met testweek in Barcelona

AUTOSPORT - Max Verstappen kijkt tevreden terug op de eerste testweek voor het Formule 1-seizoen. De viervoudig wereldkampioen moet wel wennen aan de nieuwe motor in zijn Red Bull-auto.

Buitenland

Ruim 200 doden door ingestorte mijn in Congo

CONGO – In de Democratische Republiek Congo is woensdag een mijn ingestort. Daarbij kwamen meer dan tweehonderd mensen om het leven.

Engels

Latest Epstein revelations dig even deeper hole for Andrew

LONDON – “This week is all about me,” the then Prince Andrew wrote to sex offender Jeffrey Epstein — a short, striking statement revealing a remarkable lack of self-awareness.

Binnenland

Water blijft groot probleem voor padieboeren

NICKERIE – Padieboeren zijn blij dat zij kunstmest hebben ontvangen.

Voetbal

Liverpool praat over transfer van Dumfries

VOETBAL - Arne Slot heeft volgens Gianluca Di Marzio navraag gedaan bij Inter over de beschikbaarheid van Denzel Dumfries. Andersom is de koploper in de Serie A bezig met een speler van Liverpool, zo verzekert transfermarkt expert Fabrizio Romano.