Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

VOETBAL

Brazilië wint eenvoudig bij rentree van Neymar

Brazilië heeft woensdag betrekkelijk eenvoudig gewonnen van Schotland. In Miami was het Zuid-Amerikaanse land met 3-0 te sterk voor de Schotten.

Times of Suriname

Daarmee eindigt de ploeg van Carlo Ancelotti op 7 punten, evenveel als Marokko. Brazilië heeft echter een beter doelsaldo en is dus groepshoofd.

Al na negen minuten kwam Brazilië op voorsprong. Na heel dom balverlies in eigen zestien van Scott McKenna kon Vinicius Junior eenvoudig afronden. Tien minuten later leek de aanvaller van Real Madrid zijn tweede van de wedstrijd te maken. Dit keer was het Jack Hendry die de fout inging. Hij liet zich de bal afpakken door Vinicius, die vervolgens scoorde. De linksvoor deed dat echter op onreglementaire wijze, waardoor de VAR een streep door de treffer zette.

Vlak voor rust was Brazilië, dat de hele eerste helft al de bovenliggende partij was, weer dicht bij een treffer. Matheus Cunha probeerde een voorzet van de zijkant binnen te werken, maar zag zijn schot van de lijn gehaald worden. Uiteindelijk werd in de blessuretijd van de eerste helft alsnog de bevrijdende 2-0 gemaakt door Brazilië. Een piekfijne voorzet van Bruno Guimarães werd voor Vinicius binnengekopt bij de tweede paal.

Schotland probeerde aan het begin van het tweede bedrijf nog te redden wat er te redden viel. Scott McTominay kopte in de handen van Alisson en Curtis Shankland kreeg geen strafschop voor een lichte duw. Uiteindelijk gooide Brazilië de wedstrijd verder in het slot. Na een schitterende actie van Guimarães wist Cunha de bal voor open doel binnen te tikken. De spits van Manchester United maakte zijn derde van het toernooi. Tien minuten voor tijd vond Ancelotti het tijd om Neymar binnen de lijnen te brengen. De aanvaller speelde zijn 128e interland tegen Schotland, de eerste sinds oktober 2023.

Marokko heeft zich na een grotendeels vermakelijk duel met Haïti verzekerd van de tweede plaats in Groep C, achter Brazilië. Mede dankzij het derde WK-doelpunt van Ismael Saibari werd het 4-2 in het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta, Georgia. Schotland heeft een kans om als een van de beste nummers drie over te gaan naar de knock-outfase, maar is afhankelijk van andere resultaten. Schotland eindigt met drie punten. (VZ)

Gerelateerde Artikelen

Binnenland

TotalEnergies en Staatsolie investeren in Surinaamse vakmensen

PARAMARIBO – Met de naderende ontwikkeling van de offshore olie-industrie wordt de druk steeds groter om voldoende gekwalificeerd personeel op te leiden. Om te voorkomen dat de sector straks afhankelijk...

Engels

Wan Okasi wants more peoplewith a disability at stateuniversity

PARAMARIBO – Next year Stichting Wan Okasi wants to focus on getting more people with a disability to enroll...

SPORT

Olympic Day 2026 brengt ruim 300 basisschoolleerlingen in beweging

Het Surinaams Olympisch Comité (SOC) heeft ter gelegenheid van Olympic Day 2026 een sportdag georganiseerd voor...

Buitenland

Held terreuraanslag Bondi Beach voor de rechter: ontkent mishandeling vader

SYDNEY  - De man die wereldwijd werd geprezen voor zijn optreden tijdens de terreuraanslag op Bondi Beach in Sydney heeft gezegd onschuldig te zijn aan mishandeling en intimidatie van zijn vader.