“Dit kampioenschap betekent veel voor mij en de staf”, zegt bondscoach Orfeo Brondenstein van de Surinaamse U-15-selectie.
Met de titel in League C promoveert Suriname naar League B.
In de finale werd Turks & Caicos in het Jean Francisca Stadion met 8-1 verslagen. Josamie Dyvaro scoorde driemaal, Amoko Prefor tweemaal – waarmee hij zijn totaal op acht doelpunten bracht – en Riquel de Mees (2x) en Dimitri Amatdjasir maakten de overige treffers. Het tegendoelpunt kwam op naam van Khazaiviyon Basden-Darvol.
“Dit kampioenschap betekent veel voor mij en de staf, offers die we moesten opbrengen op het veld en buiten het veld. Het was niet gemakkelijk”, aldus Brondenstein. De oefenmeester benadrukt dat er meer geïnvesteerd moet worden in de jeugd, in plaats van alleen de A-selectie alle aandacht te geven. “Er moet gestopt worden de jeugd een stiefmoederlijke behandeling te geven.”
Volgens Brondenstein belandde Suriname in League C, doordat de Natio U-17 niet deelnam aan het toernooi, waardoor er geen punten konden worden verzameld voor de Concacaf U-17-ranglijst. Die ranglijst bepaalde de indeling van landen in de drie leagues. “Hopelijk doen wij in de toekomst aan alle toernooien gewoon mee”, besluit hij.
Eerder dit jaar gaf oud-voorzitter John Krishnadath aan dat bijna alle fondsen zijn gestopt voor de nationale selectie om deel te nemen aan internationale wedstrijden. Daardoor bleven er geen financiële middelen over voor de andere jeugdelftallen.