Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Binnenland

Constructief overleg president Santokhi en Onafhankelijk Kiesbureau

PARAMARIBO - President Chandrikapersad Santokhi heeft een constructief overleg gehad met het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), over diverse belangrijke kwesties rond de algemene, vrije en geheime verkiezingen van 25 mei 2025 en de werkzaamheden betreffende het OKB.

Times of Suriname

Het overleg vond zaterdag plaats , waarbij aanwezig waren de voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks, leden van het OKB en Adjaykoemar Moensi, directeur Bestuurlijke en Administratieve Aangelegenheden (BAA) van het Kabinet van de President.

 

OKB-voorzitter Sheikh-Alibaks bracht tijdens het overlegmoment belangrijke aandachtspunten van zijn orgaan  naar voren. Het staatshoofd werd geïnformeerd over de lopende onderzoeken van het orgaan, onder meer het onderzoek naar kiezerslijsten. Daarnaast zijn er verschillende knelpunten en uitdagingen waarmee het OKB geconfronteerd wordt, besproken. Voorzitter Sheikh-Alibaks benadrukte dat noodzakelijke financiële middelen vereist zijn voor de uitvoering van het toezichtswerk en om andere wettelijke taken op een adequate te verrichten.

 

Voorts heeft het OKB de president schriftelijk geïnformeerd, over gevallen waarbij verkiezingsfunctionarissen geen onpartijdigheid aan de dag hebben gelegd en waar er sprake is geweest van belangenverstrengeling. Tot slot kwam de mogelijke zetelvermeerdering in Moengo aan bod, waarbij het OKB eveneens zijn  standpunt kenbaar heeft gemaakt.

 

Tijdens de vergadering onderstreepte president Santokhi het belang van een transparant en betrouwbaar verkiezingsproces. “Gezamenlijk dient de reputatie van Suriname als organisator van eerlijke verkiezingen behouden te worden, alle acties die daartoe bijdragen moeten worden genomen”, sprak het staatshoofd. Hij gaf aan dat het OKB ongehinderd zijn werkzaamheden moet kunnen verrichten en dat de onderzoeksresultaten worden afgewacht. President Santokhi gaf aan de betreffende functionarissen de opdracht voor het beschikbaar stellen van de noodzakelijke financiële middelen. Voorts zal het staatshoofd zich buigen over de aangekaarte punten van het OKB binnen het wettelijke kader en hierover een besluit nemen. Concluderend werden er vervolgafspraken gemaakt om de voortgang van de besproken actiepunten te monitoren. Hij onderstreepte tot slot wederom het belang van het OKB, als een onafhankelijk en onpartijdig orgaan met een cruciale rol in het verkiezingsproces in Suriname. President Santokhi riep alle actoren op om hun bijdrage te leveren aan goed georganiseerde, eerlijke en transparante verkiezingen. 

Gerelateerde Artikelen

Van versneld naar vertraagd

SRD 1000 nog niet uitbetaald ondanks toezegging regering

PARAMARIBO – De beloofde extra uitkering van SRD 1000 aan kwetsbare groepen laat op zich wachten, ondanks eerdere stellige toezeggingen van de regering dat het geld eind maart volledig beschikbaar zou zijn.

Buitenland

Drones uit Russisch luchtruim storten neer in NAVO-landen

RUSLAND - Twee drones zijn in de nacht van dinsdag op woensdag in NAVO-landen Estland en Letland neergestort.

Engels

Can nations save the shorebird that flies 30,000 km a year?

BRAZIL - Chasing an endless summer, one shorebird species undertakes a grueling annual journey from the Arctic to the tip of South America and back -- a feat increasingly fraught with peril.

Buitenland

Britse politie arresteert twee mannen voor in brand steken Joodse ambulances

LONDON - De politie in Londen heeft twee mannen gearresteerd die worden verdacht van het in brand steken van vier ambulances van een Joodse organisatie in de nacht...

Binnenland

Minister Huur ontvangt SEMIF voor presentatie duurzame projecten

PARAMARIBO – Minister Miquella Huur van Regionale Ontwikkeling (RO) heeft het team van de Suriname Environmental and Mining Foundation (SEMIF) ontvangen voor een presentatie.