Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Binnenland

Cruisehaven Suriname blijft uit

PARAMARIBO – Suriname blijft voorlopig aangewezen op geïmproviseerde voorzieningen om cruiseschepen te ontvangen.

Times of Suriname

Volgens minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) neemt Havenbeheer die taak op zich zolang het land geen volwaardige cruisehaven heeft. “Er worden aanpassingen gedaan zodat het proces soepeler kan”, stelt hij.

 De vraag wanneer Suriname eindelijk in een echte cruisehaven zal investeren blijft terugkomen. Landveld benadrukt dat de sector het idee steeds breder ondersteunt, maar dat de timing cruciaal is. “Je kan geen miljoenen steken in een cruisehaven als er slechts vijf schepen per jaar komen”, zegt hij. De minister ziet wel potentie in multidestination-routes. “Als afspraken concreter worden, kan dat aanleiding zijn om serieus te investeren.”

 Tot die tijd blijft de afhandeling strak georganiseerd en wordt deze door Havenbeheer gecoördineerd. Tijdens het vorige cruisebezoek moesten alle passagiers binnen één uur van boord zijn, waarna zij per bus naar hun bestemming werden vervoerd. De schepen blijven slechts enkele uren: ze meren ’s ochtends aan en vertrekken dezelfde middag. Daardoor zijn ook de dagtours beperkt. Reizigers krijgen meestal twee opties: de historische binnenstad van Paramaribo of een tour in Commewijne.

 Er is binnen de toerismesector wel overleg gevoerd over het uitbreiden van het aanbod, maar de tijdsdruk blijft een beperkende factor. “Deze cruises komen niet specifiek voor Suriname; het zijn multidestination-tours”, aldus Landveld. Mocht Suriname in de toekomst schepen voor meerdere dagen accommoderen, dan ontstaat er volgens hem wél ruimte voor natuurreizen, cultuurtochten en uitstapjes naar Bigi Pan of het binnenland. Voor nu blijft het bij korte stops en tijdelijke oplossingen aan de kade.

Gerelateerde Artikelen

Van versneld naar vertraagd

SRD 1000 nog niet uitbetaald ondanks toezegging regering

PARAMARIBO – De beloofde extra uitkering van SRD 1000 aan kwetsbare groepen laat op zich wachten, ondanks eerdere stellige toezeggingen van de regering dat het geld eind maart volledig beschikbaar zou zijn.

Buitenland

Drones uit Russisch luchtruim storten neer in NAVO-landen

RUSLAND - Twee drones zijn in de nacht van dinsdag op woensdag in NAVO-landen Estland en Letland neergestort.

Engels

Can nations save the shorebird that flies 30,000 km a year?

BRAZIL - Chasing an endless summer, one shorebird species undertakes a grueling annual journey from the Arctic to the tip of South America and back -- a feat increasingly fraught with peril.

Buitenland

Britse politie arresteert twee mannen voor in brand steken Joodse ambulances

LONDON - De politie in Londen heeft twee mannen gearresteerd die worden verdacht van het in brand steken van vier ambulances van een Joodse organisatie in de nacht...

Binnenland

Minister Huur ontvangt SEMIF voor presentatie duurzame projecten

PARAMARIBO – Minister Miquella Huur van Regionale Ontwikkeling (RO) heeft het team van de Suriname Environmental and Mining Foundation (SEMIF) ontvangen voor een presentatie.