De Surinaamse meisjes hebben zich met volle overgave geweerd tijdens de Junior Billie Jean King Cup in Guatemala, maar moesten uiteindelijk hun meerdere erkennen in het sterke team van Costa Rica. De strijd eindigde in een 0-3 nederlaag.

Kayla Currie en Faith Bab verdedigden de Surinaamse kleuren tegen Isabella Montero en Valentina Obregon. Currie gaf alles in haar partij tegen Montero, maar kon niet door haar defensie breken en verloor met 1-6, 0-6. Bab ging het gevecht aan met Obregon, maar moest eveneens haar meerdere erkennen en verloor met 1-6, 0-6. In het dubbel verloren ze met 0-6 en 0-6.
“Kayla en Faith speelden met grote intensiteit en vastberadenheid in de main draw van Team Suriname. Kayla’s eerste game was een echte strijd, met lange rally’s tot wel 18 ballen en drie keer deuce. De rally’s waren snel, diep en goed geplaatst, wat de toon zette voor de wedstrijd tegen de nummer twee speelster uit Costa Rica. Haar eerste servicepercentage was hoog, en ze wist de bal vaak in het spel te houden. De wedstrijd vereiste enorme mentale kracht, omdat beide speelsters nauwelijks gratis punten gaven. Forced errors door druk van de tegenstander waren bepalend. Op een gegeven moment wist de Costa Ricaanse speelster meer druk te zetten, wat Kayla frustreerde. Ondanks het verlies mag Kayla trots zijn op haar prestatie, en haar analytisch vermogen tijdens de match toont haar groei. Haar tegenstander erkende dit met respectvolle woorden na afloop”, geeft coach Carolina Vera Vera aan.
“Faith begon haar wedstrijd sterk en speelde met motivatie. Ze won haar tweede game en hield haar vechtlust hoog. Gaandeweg werd de mentale uitdaging groter en begon haar focus te wankelen. Het was geen kwestie van zelfvertrouwen, maar eerder concentratie. De sterkte van haar tegenstander maakte het moeilijk, maar Faith bleef vechten tot het einde. Na haar singles moest ze direct door naar de doubles, waar ze met Kayla beter verbonden speelde en een positieve uitstraling had. Ondanks de zware les was dit een waardevolle ervaring voor Faith. Beide speelsters tonen groei en veerkracht, klaar om de strijd voort te zetten en zichzelf verder te ontwikkelen. Ze zullen opnieuw op de baan staan, met opgeheven hoofd en vastberadenheid om te blijven leren en sterker te worden.”