
Golden State Warriors kreeg woensdagavond een nieuwe tegenslag te verwerken. Sterspeler Stephen Curry verliet...

in de slotminuut van de 104-100 nederlaag tegen Houston Rockets het veld, zichtbaar hinkend, met wat de club omschrijft als een kneuzing aan zijn rechterdijbeen. Een MRI-onderzoek moet uitwijzen hoe ernstig de blessure is.
Coach Steve Kerr probeerde na afloop voorzichtig optimistisch te blijven. “Toen ik hoorde dat het om zijn dijbeen ging, was ik opgelucht,” zei hij. “Beter dan een enkel of een knie.” Toch verliep de vierde kwart voor Curry allesbehalve soepel. Hij raakte meerdere keren hard in botsing, waaronder bij een poging om een charge te nemen op Amen Thompson met nog ruim drie minuten te gaan. Na videoreview werd Curry bestraft met een blocking foul.
Niet veel later botste hij zelf bij een drive naar de ring en werd zijn aanvallende actie als charge beoordeeld. Kerr daagde de beslissing uit, maar zonder succes. Curry speelde daarna zichtbaar met pijn door, maar tijdens een timeout met 35,2 seconden op de klok haalde hoofd-medisch specialist Rick Celebrini hem uit de wedstrijd. De twee vertrokken direct naar de kleedkamer.
Kerr beseft hoe groot de impact kan zijn als zijn sterspeler tijd mist. “Het verandert alles: onze rotaties, onze speelstijl, door wie we spelen. We zullen zien.” De blessure komt op een ongemakkelijk moment voor Golden State. Na een sterke 4-1 start is Warriors teruggezakt naar een 10-10 balans. In de kleedkamer heerste frustratie. Jimmy Butler III en Draymond Green spaarden hun woorden niet en hekelden het gebrek aan defensieve discipline.
“We boksen niet uit”, zei Butler. “We volgen het gameplan niet. Iedereen krijgt open schoten, drives naar de ring, vrije worpen. Het is triest.”
Rockets miste veel; slechts 39 van zijn 99 pogingen gingen raak, maar verzamelde wel 25 offensieve rebounds en domineerde fysiek. In de tweede helft liep Houston zestien punten uit.
“Onze verdediging is slecht”, aldus Green, die eerder al individuele belangen bekritiseerde binnen het team. “Het gaat niet om cijfers. Het gaat om houding. Als er telkens verslapping is, word je een soft team.” Ook Butler zag een mentaal probleem. “Als we scoren, vieren we alles. Als het niet loopt, laten we het hangen. Dan stoppen we met terugrennen, we boksen niet uit, we maken domme fouten.”
Jonathan Kuminga lijkt bijna terug te keren en mikt op zaterdag tegen Pelicans. Maar als Curry wegvalt, weet Butler wat hen te wachten staat: “We zullen bijna perfect moeten spelen. We hebben dan niet meer onze ultieme redder.” (ESPN)

