
PARAMARIBO – Niet alle personen die tijdens de verkiezingen van 25 mei hebben gewerkt op de verschillende stembureaus, zijn uitbetaald.

Dit zorgt voor toenemende frustratie onder de betrokkenen, die zich afvragen waarom de uitbetaling maanden op zich laat wachten.
Safira Pengel geeft aan nooit eerder zo lang op haar vergoeding te hebben gewacht. “Het werd altijd keurig binnen de afgesproken periode uitbetaald”, stelt een zichtbaar verontwaardigde Pengel. Zij verwijst naar een verklaring van de minister van Binnenlandse Zaken, die eind november tijdens de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers aangaf dat de gelden reeds waren vrijgemaakt. Volgens de minister zou het vervolgens aan de districtscommissarissen liggen om de uitbetaling aan het stembureaupersoneel te verzorgen. Tot nu toe heeft Pengel echter niets vernomen. “Ik vraag me af wanneer wij eindelijk uitbetaald zullen worden”, zegt zij.
Ook Darnel Vijfhoven uit zijn ongenoegen over de situatie. Hij benadrukt dat de werkzaamheden zwaar waren en lange dagen vergden. “We moesten ons al om vijf uur ’s morgens aanmelden en werkten tot in de late uren”, vertelt hij. Volgens Vijfhoven ontbreekt het vooral aan duidelijke communicatie. “Het minste wat men kan doen, is ons netjes informeren wanneer we ons geld kunnen verwachten.”
Vijfhoven is van mening dat de uitbetaling rechtstreeks door het Ministerie van Binnenlandse Zaken had moeten plaatsvinden. Daarnaast hoopt hij dat er lering wordt getrokken uit deze situatie. “Bij toekomstige verkiezingen zouden ze bij de sollicitatie meteen de bankrekeningnummers van de medewerkers moeten opnemen, zodat het geld direct kan worden overgemaakt”, stelt hij.
Noch Pengel noch Vijfhoven begrijpt waarom ordehandhavers, die eveneens tijdens de algemene, vrije en geheime verkiezingen werkzaam waren, al zijn uitbetaald. “We hebben op dezelfde dag en onder vergelijkbare omstandigheden gewerkt”, aldus Pengel. “Het is onbegrijpelijk dat er zo’n verschil wordt gemaakt.”
De betrokkenen vragen zich ook af waarom de gelden, nadat deze zijn overgedragen aan de districtscommissarissen, nog steeds niet zijn uitgekeerd. Met de feestdagen in zicht hopen zij alsnog vóór kerst hun vergoeding te ontvangen, zodat ook zij de feestdagen zonder financiële zorgen kunnen vieren.

