PARAMARIBO – Suriname viert dit jaar 50 jaar onafhankelijkheid en krijgt daarbij een bijzonder cadeau van de Nederlandse Stichting Vrienden van Suriname.

Maar liefst 3.000 met schoolspullen gevulde schooltassen zijn onderweg naar Paramaribo, bedoeld voor kinderen die in oktober voor het eerst naar de basisschool gaan.
De vrijwilligers van de stichting zijn al meer dan 25 jaar actief met het verzamelen en verschepen van hulpgoederen naar Suriname. Wat begon met schoolmeubilair en rolstoelen, mondde dit keer uit in een grootschalig jubileumproject. “We wilden dit gouden jubileum niet zomaar voorbij laten gaan,” zegt voorzitter Will van Rhee. “Daarom hebben we maandenlang met verschillende groepen vrijwilligers gewerkt aan het vullen van de rugzakken.”
In elke tas zitten basisbenodigdheden zoals pennen, potloden, schriften, puntenslijpers en een liniaal. Dankzij donaties en samenwerkingen kon het project gerealiseerd worden. Zo schonk de firma Reinders uit Oisterwijk 2.000 schriften, en droegen Stichting HERO en relatiegeschenkenbedrijf Van Helden financieel bij. De container met de rugzakken is vorige week vertrokken en wordt in juli in Suriname verwacht. De distributie staat gepland voor augustus en september, zodat de kinderen goed voorbereid aan het nieuwe schooljaar kunnen beginnen.
Opvallend is dat de rugzakken oranje zijn — een kleur die in Suriname politiek geladen is. Volgens de stichting is dit puur toeval. “Wij helpen iedereen in Suriname, ongeacht etniciteit, religie of politieke voorkeur,” aldus de voorzitter. Het bestuur spreekt zijn dank uit aan alle betrokkenen: “Dit project was alleen mogelijk dankzij de tomeloze inzet van vele handen. Een prachtig gebaar voor Suriname in dit bijzondere jaar.”