
GAZA - Hulpverleners meldden woensdag minstens 25 doden bij vier Israëlische aanvallen op Gaza.

Het was een van de dodelijkste dagen sinds het staakt-het-vuren. Ook donderdag wordt er gevochten. Daarbij zouden drie mensen om het leven zijn gekomen. Volgens het Israëlische leger (IDF) hebben leden van Hamas woensdag eerst op Israëlische troepen geschoten, wat een schending van het staakt-het-vuren is. Niemand raakte daarbij gewond. Het leger zegt vervolgens Hamas-doelen in heel Gaza te hebben aangevallen.
Hulpverleners meldden dat tien mensen zijn omgekomen in Zeitoun, een buitenwijk van Gaza-Stad. In de oostelijke buitenwijk Shejaia kwamen twee mensen om en bij twee aanvallen op Khan Younis zijn nog eens dertien Palestijnen omgekomen. Donderdag werden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, terwijl de burgerbescherming van drie slachtoffers spreekt. Het zou om meerdere mensen uit één gezin gaan, onder wie een eenjarig meisje.
De IDF bevestigt dat een aanval is uitgevoerd, die bedoeld zou zijn geweest om "terroristische infrastructuur" uit te schakelen. Over slachtoffers zou bij de krijgsmacht niets bekend zijn, schrijft persbureau Reuters. (Nu)

