BERLIJN – In Berlijn zijn zaterdag tienduizenden mensen de straat op gegaan onder de leus “All eyes on Gaza”. Het was de grootste protestmars in Duitsland tegen Israëls acties in de Gazastrook sinds het begin van de oorlog.
Volgens de organisatie namen ruim 100.000 mensen deel aan de mars. De politie schatte het aantal demonstranten op circa 60.000. Daarmee werd in ieder geval het vorige record van 50.000 deelnemers, afgelopen zomer eveneens in Berlijn, overtroffen.
De betogers riepen op tot een onmiddellijke stopzetting van de Duitse wapenexport naar Israël, vrije toegang voor humanitaire hulp tot Gaza en EU-sancties tegen Israël.
Volgens een politiewoordvoerder verliep de demonstratie overwegend vreedzaam, al waren er enkele incidenten. Zo schilderden activisten leuzen op straat. In totaal waren in Berlijn ongeveer 1.800 agenten ingezet.
Ongeveer vijftig organisaties, waaronder pro-Palestijnse groepen, Amnesty International en de linkse partij Die Linke, hadden opgeroepen tot het protest. (NU.nl)