RUSLAND - Mensen in Hawaï kunnen terugkeren naar hun huis, nadat eerder was opgeroepen om zich naar hogere gebieden te verplaatsen vanwege een mogelijke tsunami.
De grootste schade lijkt in Rusland te zijn. Het epicentrum van de zware aardbeving was vlak voor de Oost-Russische kust. Woensdagochtend (Nederlandse tijd) vond een zware aardbeving plaats op 126 kilometer van de kust van het schiereiland Kamtsjatka, in het uiterste oosten van Rusland. De aardbeving met een kracht van 8.8 vond 18 kilometer onder de zeebodem plaats en is een van de krachtigste aardbevingen ooit gemeten, meldt het Amerikaanse overheidsinstituut USGS. Als gevolg van de zware beving werd op meerdere plekken een tsunamiwaarschuwing afgegeven: in onder meer Rusland, Japan, Indonesië, India, de Filipijnen, Ecuador, Mexico, Canada, westelijke Amerikaanse staten en de eilandengroep Hawaï. De Filipijnen hebben waarschuwingen in meerdere kustgebieden inmiddels ingetrokken.
In Hawaï is de tsunamiwaarschuwing inmiddels afgeschaald, wat betekent dat eilandbewoners en toeristen weer terug kunnen keren naar hun woning of vakantieverblijf, meldt BBC News. De Amerikaanse staat werd geteisterd door golven van ongeveer 1,50 meter. Maar echt grote vloedgolven bleven uit, meldde gouverneur Josh Green. (Nu)