Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Verband met brand Havo 1 niet uitgesloten

Harde aanwijzingen van sabotage uit camera’s Safe City

PARAMARIBO – De veiligheidsautoriteiten onderzoeken of er een verband bestaat tussen het uitvallen van meerdere veiligheidscamera’s in Zorg en Hoop en de brand die dinsdagochtend vier lokalen van Havo-4 in de as legde.

Times of Suriname

De camera’s vielen uit nadat kabels van het Command Center waren doorgeknipt, waardoor zeven Safe City-camera’s tijdelijk niet functioneerden. De incidenten worden door het ministerie aangemerkt als mogelijk sabotage.

 Minister Harish Monorath van Justitie en Politie (Juspol) onthulde in De Nationale Assemblée (DNA), dat er sterke aanwijzingen zijn dat beide gebeurtenissen met elkaar samenhangen. “Er is aangifte gedaan, en die dingen zijn doorgeknipt. En het vermoeden bestaat dat het betrekking heeft op de brandmelding van Havo-4 aan de Passiebloemstraat. Belangrijk is dat de politie bezig is met onderzoekingen, om meer duidelijkheid te verschaffen aan de samenleving”, deelde de minister mee aan DNA.

 De brand op Havo- 4 is niet het enige incident dat tot vragen leidt. NDP-fractieleider Rabin Parmessar wees erop dat er binnen korte tijd vier opvallende branden hebben plaatsgevonden, waaronder de brand op het Ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) aan de vooravond van het 170-jarig bestaan. Intussen is het zo goed als zeker bevestigd dat er sprake is van brandstichting. Parmessar roept de Juspol-minister op om zijn inlichtingendiensten in te schakelen, om te onderzoeken of de branden met elkaar in verband staan.

 Minister Monorath kan zich terugvinden in de oproep tot onderzoek. “Als er een verband bestaat tussen deze vier gevallen, of als het vier afzonderlijke gevallen zijn, of als het wel heel toevallig is dat al deze gevallen achter elkaar hebben plaatsgevonden. Wij moeten daarom ook precies weten wat er gebeurd is”, aldus de Juspol-minister.

Gerelateerde Artikelen

Buitenland

Russische aanvallen op Oekraïense steden houden aan

RUSLAND - Russische aanvallen hebben schade aangericht in plaatsen als Charkiv en Odesa en tientallen inwoners verwond.

Engels

India and EU announce 'mother of all trade deals'

INDIA - The European Union and India have announced a landmark trade deal after nearly two decades of on-off talks,...

Buitenland

Politie redt piepende puppy van ijskoud balkon in Rotterdam-Zuid

NEDERLAND - De politie heeft dinsdag een puppy van een ijskoud balkon in het Rotterdamse stadsdeel Charlois gered.

Engels

Storm Chandra brings flooding and road closures with warnings across UK

UNITED KINGDOM - Storm Chandra has brought strong winds and flooding to large parts of the UK as it sweeps across the country.