PARAMARIBO- Glenn Geerlings, echtgenoot van president Jennifer Geerlings-Simons, zal geen publieke of institutionele rol vervullen tijdens haar ambtstermijn.
Dat maakte de president duidelijk in een reactie op vragen over de mogelijke invulling van de posi-tie van ‘First Gentleman’. Er komt geen apart kabinet of protocollaire functie voor de echtgenoot van het staatshoofd. “Hij houdt niet van de term ‘First Gentleman’.
Volgens Geerlings-Simons blijft haar echtgenoot, zoals hij dat gedurende haar politieke loopbaan steeds heeft gedaan, op de achtergrond. “Hij is meneer Geerlings, echtgenoot van de president,” aldus de president. Zij verwacht dat hij haar zal blijven ondersteunen met adviezen, inzichten en morele steun, zonder publieke zichtbaarheid of media-aandacht na te streven.
Glenn Geerlings is actief op het gebied van hoger onderwijs en gespecialiseerd in agrarische ont-wikkeling. Zijn werkzaamheden zal hij voortzetten, met waar nodig aanpassingen om belangen-verstrengeling of beleidsconflicten te vermijden. Maar van een ‘first gentleman’, die met een entou-rage rondgaat en kantoor houdt als echtgenoot van de president, zal er geen sprake zijn. “U hoeft niet te verwachten dat hij ergens gaat zitten en een heleboel media-aandacht wil hebben. We ondersteunen elkaar.”