Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Buitenland

Japanse premier wint verkiezingen met zeldzame tweederdemeerderheid

JAPAN - De partij van de Japanse premier Sanae Takaichi heeft een 'supermeerderheid' gewonnen bij de vervroegde verkiezingen.

Times of Suriname

De conservatieve LDP behaalde een uitzonderlijke tweederdemeerderheid. Daarmee heeft de partij genoeg zetels om het Hogerhuis te omzeilen. De Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend. Dat is een grote sprong vooruit van de 198 zetels die de partij in oktober binnenhaalde. Het is voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog dat een partij in Japan ruim twee derde van de zetels wint.

Takaichi werd in oktober de eerste vrouwelijke premier van Japan, maar ze won slechts een nipte meerderheid in het parlement. De populaire leider schreef in januari nieuwe verkiezingen uit om meer zetels te winnen. Bij de eerste exitpolls werd zondag al duidelijk dat ze afstevende op een overwinning. De uitslag maakt de weg vrij voor Takaichi om een conservatieve agenda door te voeren. Het Hogerhuis kan besluiten van een tweederdemeerderheid niet tegenhouden. Daarnaast krijgt de premier controle over alle parlementaire commissies. De LDP is al tientallen jaren vrijwel onafgebroken aan de macht, maar had recent zelf geen meerderheid. Deze overwinning is de grootste uitslag in de geschiedenis van de partij. Takaichi wordt gesteund door de Amerikaanse president Donald Trump. Ze wil onder meer hogere defensie-uitgaven, wat China nerveus kan maken. (Nu)

Gerelateerde Artikelen

VOETBAL

PVV wint van Flamingo

PVV heeft bij de herstart van de damescompetitie van de Surinaamse Voetbal Bond direct een goede indruk achtergelaten.

Binnenland

Arbeider gewond door explosie bij servicestation

NICKERIE – Servicestationmedewerker AO (46) heeft  maandag bij een explosie op zijn werklocatie...

Engels

Iran warns of 'destructive' influence on diplomacy ahead of Netanyahu's US trip

IRAN - Iran warned Tuesday of "destructive" influence on diplomacy ahead of Israeli Prime Minister Benjamin...

VOETBAL

Deense bond laat beslissing over WK-boycot aan politiek

Als Denemarken het WK haalt door in maart de play-offs te winnen,...