Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Binnenland

Makhan Chor-trofee gaat naar Commewijne

PARAMARIBO – De winnaars van de hoofdklasse van de Makhan Chor-wedstrijd, die op Phagwa-dag is gehouden in de Palmentuin, nemen de ‘Sitarie Malhoe Wisseltrofee’ voorgoed mee naar Commewijne.

Times of Suriname (MN)

Dit komt doordat de groep uit Commewijne, onder leiding van Fernando Gurahoe, voor de derde keer op rij deze wedstrijd heeft gewonnen en daarmee de permanente eigenaar van de wisseltrofee is geworden. De groep heeft daarnaast een geldbedrag van SRD 7.500 gewonnen.

De Makhan Chor-wedstrijd bestond dit jaar uit twee categorieën: de hoofdklasse voor groepen met deelnemers tussen de 15 en 65 jaar en de jeugdklasse voor kinderen tussen de 10 en 15 jaar. In de hoofdklasse heeft in de finaleronde de groep uit Commewijne gewonnen met een tijd van 20 seconden. Dit betekent dat de groep slechts 20 seconden nodig had om in de finaleronde de zes meter hoge pot omver te werpen. De tweede plaats werd behaald door de groep uit Saramacca Polder met 29 seconden, en op de derde plaats eindigde de groep uit Grankreek met 30 seconden.

In de jeugdklasse van de Makhan Chor-wedstrijd werd de groep uit Grankreek winnaar met een tijd van 10 seconden. De tweede plaats ging naar de groep uit Commewijne met 14 seconden, en op de derde plaats eindigde de groep uit Maho met 20 seconden.

De organisatie kijkt terug op een geslaagd evenement, waarbij vooral de jeugd de kans heeft gekregen om deel te nemen aan de Makhan Chor-wedstrijd. Naast het feit dat het publiek na vier jaar weer aanwezig kon zijn bij de Makhan Chor-wedstrijd, werd Holi dit jaar ook groots gevierd in het hele land. Op verschillende locaties in Suriname werden evenementen georganiseerd, waar mensen massaal naartoe trokken om gezamenlijk Phagwa te vieren.

Organisator Dinesh Malhoe blikt tevreden terug op de negen edities van het evenement, dat ondanks een onderbreking van vier jaar steeds weer succesvol is georganiseerd. Dit spel werd in 2013, na ruim vijftig jaar, opnieuw geïntroduceerd in Suriname door Dinesh Malhoe, kleinzoon van wijlen Sitarie Malhoe, die het spel in de jaren ’50 en ’60 organiseerde in Calcutta, Saramacca. De herintroductie vond op spectaculaire wijze plaats in de Palmentuin, met speciaal uit Trinidad overgekomen instructeurs en deelnemers, samen met een aantal deelnemers uit Commewijne. Sinds 2014 heeft het Makhan Chor-spel een officieel wedstrijdkarakter gekregen, met als hoofddoel om het spel te laten uitgroeien tot een nationaal volksspel.

Gerelateerde Artikelen

Engels

Colombia enters 'final phase' of quake search as toll hits 265

COLOMBIA - Colombia's earthquake rescue efforts entered their ‘final phase’ on Wednesday as rescuers searched for survivors beneath collapsed buildings before the critical first 72 hours elapsed.

DAMMEN

Jeugddammers maken zich op voor Nationale Jeugdkampioenschappen

De Surinaamse Dambond (SDB) organiseert van 15 tot en met 23 augustus de Nationale Jeugd Damkampioenschappen 2026.

Buitenland

Schadevergoeding van 29 miljoen dollar voor familie van slachtoffer Boeing-crash

VS - Boeing moet 29 miljoen dollar (ruim 25 miljoen euro) betalen aan de familie van een van de slachtoffers van de crash met een Boeing 737 MAX in 2019.

Binnenland

Laptops voor bestgeslaagden Marowijne

MAROWIJNE – De Maritieme Autoriteit Suriname (MAS) en TotalEnergies hebben maandag opnieuw de Maritime Excellence Award uitgereikt aan de bestgeslaagden van de VOJ-scholen in Marowijne.

VOETBAL

Enrique nadert Guardiola en Ancelotti

Met zijn zesde Europese titel is Luis Enrique sinds woensdag de op twee na succesvolste trainer in Europese clubcompetities. Ook trad hij met Paris Saint-Germain in de voetsporen van onder meer Ajax.