PARAMARIBO – Minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting, Diana Pokie, heeft woensdag samen met vicepresident Gregory Rusland
en de ministers Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur en Lalinie Gopal van Jeugdontwikkeling en Sport een bezoek gebracht aan de nabestaanden van de 15-jarige Remuel Jeremy Hofwijk. De jongen overleed onlangs door zelfdoding.
Pokie benadrukte dat elk suïcidegeval er één te veel is. Vanuit haar ministerie, in samenwerking met andere afdelingen en instanties, zal extra aandacht worden besteed aan voorlichting en preventie. Daarbij wordt onder meer gedacht aan de activering van hulplijn 123 en het plaatsen van billboards om meer bewustwording te creëren. De minister zegde de familie maatschappelijke zorg toe om het zware verlies te helpen dragen. Ook zal er aandacht zijn voor de klas- en schoolgenoten van de overledene. Pokie deed een dringende oproep aan de samenleving, en in het bijzonder aan jongeren: “Hoe moeilijk het ook lijkt, er is altijd hulp. Geef niet op!”