Marc-André ter Stegen heeft steun gekregen van Julian Nagelsmann. De geplaagde doelman van Barcelona blijft voor de Duitse bondscoach de nummer een onder de lat.
Op een Internationaal coachescongres in Leipzig werd Nagelsmann gevraagd naar de penibele situatie van Ter Stegen, die niet alleen met veel blessureleed kampt, maar ook gedegradeerd lijkt te zijn tot derde keeper van Barcelona. “Ik heb in het hoofd dat Marc in december terugkomt, dan de twee wedstrijden in maart en ook in juni speelt en dan op het WK de nummer een is”, lichtte Nagelsmann zijn plannen met Ter Stegen toe.
De keuzeheer sprak lang met de goalie van Barcelona, die zag hoe Wojciech Szczesny zijn contract verlengde en Joan García als nieuwe concurrent arriveerde. Bovendien moest Ter Stegen opnieuw onder het mes vanwege een rugoperatie, iets dat eerder deze week met succes gebeurde. De verwachting is echter wel dat de goalie nog een aantal maanden uit de roulatie is.
“Het was echt balen voor Marc. Ik heb een goed gesprek met hem gehad en hij kan de situatie goed inschatten. Hij blijft mijn nummer één als hij fit is en nummer één bij de club is. Dat weet hij”, vervolgde Nagelsmann. Mogelijk moet Ter Stegen in de winter dus een nieuwe club zoeken, als hij dan nog geen speeltijd bij Barcelona heeft gekregen. Een zomerse overgang zag de goalie zelf niet zitten en is door zijn ingreep bovendien zeer onwaarschijnlijk.
Om Manuel Neuer, jarenlange de grote concurrent van Ter Stegen in het Duitse doel, uit zijn interlandpensioen te halen, ziet de keuzeheer niet als optie. “Manu speelde een goed WK voor clubteams, maar op dit moment is daar geen sprake van.” Door de lange concurrentiestrijd staat de teller qua interlands voor Ter Stegen 'slechts' op 44. Oliver Baumann (Hoffenheim). Alexander Nübel (VfB Stuttgart) en Noah Atubolu (SC Freiburg) zijn de meeste waarschijnlijke opties de komende tijd in het doel voor Nagelsmann. (VI)