Bondscoach Stanley Menzo en zijn selectie zijn voorbereid op de allesbepalende ontmoeting met Martinique in de strijd om een ticket voor de Concacaf Gold Cup.
Dinsdagavond om 20.00 uur (lokale tijd) barst de strijd los in het Stade Municipal Pierre-Aliker, waar Suriname zich definitief kan plaatsen voor het eindtoernooi. De wedstrijd wordt live uitgezonden op SCCN.
Na de 1-0 thuiszege in het Franklin Essed Stadion – dankzij een doelpunt van Gyrano Kerk – heeft Natio een kleine voorsprong, maar Menzo benadrukt dat de klus nog niet is geklaard. Menzo gaf vrijdag aan dat er op Martinique ten minste een gelijkspel behaald moet worden, of anders een overwinning. Het belangrijkste voor Menzo is dat er geen tegendoelpunten vallen voor Natio. Het team vertrok zondag naar Martinique en werkte later die dag een hersteltraining af. Maandag werden de laatste tactische punten besproken en de strategie verfijnd.
Een overwinning of gelijkspel betekent kwalificatie voor de Gold Cup, die van 14 juni tot 6 juli in de Verenigde Staten plaatsvindt. Suriname debuteerde in 2021 op dit prestigieuze toernooi en is vastberaden om er opnieuw bij te zijn. De Franse bondscoach van Martinique, Marc Collat, gelooft echter in een ommekeer. “Thuis spelen is een groot voordeel. We zullen alles op alles zetten om te winnen en ons te kwalificeren”, klonk het strijdlustig. De Martinikanen willen zich revancheren voor de nipte nederlaag in Paramaribo en rekenen op het thuispubliek om de ploeg naar een overwinning te stuwen.