VOETBAL – Suriname heeft dinsdagavond met een 1-1 gelijkspel tegen El Salvador een einde gemaakt aan een negatieve reeks van zes nederlagen op rij tegen de Midden-Amerikanen.
In het Estadio Cuscatlán hield Natio stand en plaatste zich daarmee als groepswinnaar voor de laatste ronde van de WK-kwalificatie.
Bondscoach Stanley Menzo voerde enkele wijzigingen door ten opzichte van de wedstrijd tegen Puerto Rico. Doelman Warner Hahn keerde terug onder de lat, terwijl Jean-Paul Boëtius in de verdediging zijn debuut maakte voor Suriname. In de aanval kreeg Jamilhio Rigters de voorkeur boven Gleofilo Vlijter.
El Salvador begon fel en zette Suriname meteen onder druk, maar echte kansen bleven uit. Na een vroege blessure van Alexander Larín verloor de thuisploeg kortstondig de organisatie, waar Suriname van profiteerde. In de 19e minuut gaf Rigters een perfecte voorzet op Justin Lonwijk, die beheerst afrondde: 0-1.
Dat doelpunt bracht El Salvador in de problemen, zeker nadat bekend werd dat Puerto Rico op voorsprong was gekomen tegen Saint Vincent and the Grenadines. De druk nam toe, en in de 32e minuut viel de gelijkmaker. Terwijl Suriname even met tien man speelde vanwege een blessurebehandeling van Lonwijk, bediende Nathan Ordaz zijn teamgenoot Brayan Gil, die koel afrondde: 1-1. Kort daarna werd Lonwijk vervangen door Denzel Jubitana.
El Salvador drong in het restant van de eerste helft stevig aan, maar slaagde er niet in Warner Hahn te passeren. In de tweede helft speelden beide ploegen behoudend, met weinig uitgespeelde kansen. De grootste mogelijkheid was opnieuw voor Gil, maar zijn kopbal werd knap gepareerd door Hahn.
Ondanks het fanatieke thuispubliek slaagde El Salvador er niet in een winnend doelpunt te maken. Met het gelijkspel eindigt Suriname met tien punten als koploper in Groep F. El Salvador volgt met acht punten op de tweede plek. Puerto Rico, dat met 2-1 won van Saint Vincent and the Grenadines, komt één punt tekort en eindigt als derde. Saint Vincent sluit af met drie punten, terwijl Anguilla puntloos laatste wordt. Suriname en El Salvador gaan door naar de laatste ronde van de WK-kwalificatie voor het wereldkampioenschap van 2026.