De diaspora-spelers van Natio U-17 zijn woensdag in Suriname aangekomen en maken zich klaar...

voor de felbegeerde Concacaf U-17-kwalificatie. Met vijftien talenten uit het buitenland en trainingen met lokale spelers staat het team sterker dan ooit voor de eerste confrontatie tegen gastland Honduras op 6 februari.
Bondscoach Johan Vorswijk bevestigde de aankomst van de spelers: “De jongens zijn woensdag aangekomen.” Hij voegde toe dat er in de komende periode verder getraind zal worden met deze groep jongens én de jongens uit de lokale competitie. Vorswijk benadrukte dat vijftien jongens uit het buitenland zijn overgekomen en dat de trainingen met de lokale spelers “goed zijn gegaan”.
Over de tegenstanders kan Vorswijk weinig zeggen: “De selecties van de tegenstanders van vorig jaar bestaan niet meer, omdat de spelers doorgestroomd zijn of het team aangevuld is met nieuwe spelers.” Suriname speelt zijn eerste wedstrijd op 6 februari tegen Honduras in het Estadio Francisco Morazan in San Pedro Sula. Twee dagen later staat Bermuda op het programma en de groepsfase wordt op 11 februari afgesloten tegen Guyana.
De deelnemende landen zijn verdeeld over acht groepen, waarbij alleen de groepswinnaars zich plaatsen voor de FIFA U-17 World Cup 2026 in Qatar. In de vorige editie kwalificeerden Canada, Costa Rica, El Salvador, Haïti, Honduras, Mexico, Panama en de Verenigde Staten zich voor het wereldkampioenschap.