
Het Nederlandse elftal oefent in maart tegen Noorwegen en Ecuador. Dat heeft de KNVB maandag naar buiten gebracht.

Beide interlands worden in Nederland gespeeld, maar over de locatie wordt later meer bekend.
Dat Noorwegen richting het WK sparringpartner zou zijn van Oranje, verklapte bondscoach Stale Solbakken onlangs al min of meer. Daar komt Ecuador bij. Het Zuid-Amerikaanse land was op het WK 2022 nog tegenstander van Nederland in Qatar, toen werd het 1-1. De laatste confrontatie met Noorwegen dateert van november 2021, toen Nederland zich dankzij een 2-0 zege plaatste voor datzelfde WK.
“Het was onze wens om in aanloop naar het WK te oefenen tegen een Europese tegenstander én een team uit Zuid-Amerika. Dat is gelukt met Noorwegen en Ecuador”, reageert bondscoach Ronald Koeman in een persbericht. “In maart krijgen we daarmee al de kans ons te meten met kwalitatief sterke tegenstanders met verschillende speelstijlen. Dat helpt ons in de stappen die we nog willen zetten richting het WK.”
Nederland zal Noorwegen, voor het eerst sinds 1998 van de partij op een WK, op vrijdag 27 maart ontvangen. Het zich ook voor het WK geplaatste Ecuador is op 31 maart de tegenstander. Oranje werd vrijdag tijdens de loting voor het WK gekoppeld aan Japan, Tunesië en de winnaar van play-off B. Het toernooi in Noord-Amerika begint voor Nederland op zondag 14 juni met de wedstrijd tegen Japan. (VI)

