
DUBAI – Een 41-jarige man uit Nieuw-Vennep die nog een jarenlange celstraf moet uitzitten, is op verzoek van Nederland uitgeleverd door de Verenigde Arabische Emiraten. Hij werd veroordeeld tot 5 jaar en 7 maanden cel voor onder meer drugshandel en witwassen.

Het gaat om Gaby H., die in 2016 is veroordeeld voor drugshandel, samen met meerdere medeverdachten. H. ging in hoger beroep en werd uiteindelijk in 2023 onherroepelijk veroordeeld tot 67 maanden cel. Hij werd enkele weken geleden opgepakt in Dubai. H. liet met een speciaal geprepareerde auto kilo's cocaïne en amfetamine naar Zweden smokkelen. De koeriers werden onderschept door de Zweedse douane. Ook hield H. zich bezig met de invoer van cocaïne vanuit Peru.
Daarnaast is hij veroordeeld voor het leiding geven aan een criminele organisatie, het witwassen van zeker honderdduizend euro, bijstandsfraude en het bezit van een jammer, waarmee communicatie verstoord kan worden. Hij zit nu in Nederland vast en moet nog 1575 dagen de cel in, meldt het Openbaar Ministerie.
Dubai gold lange tijd als veilige haven, waar criminelen ongestoord een luxe leven konden leiden en tegelijkertijd hun criminele organisatie aansturen. Sinds anderhalf jaar heeft Nederland een nieuw uitleveringsverdrag met de Verenigde Arabische Emiraten, waar Dubai ligt. Voor die tijd werd er zelden iemand overgedragen.
Op basis van het nieuwe uitleveringsverdrag zijn al meerdere verdachten van zware georganiseerde criminaliteit aan Nederland overgedragen. Onder hen zijn een zoon van Ridouan Taghi, voetballer Quincy Promes en een ondergrondse bankier die miljoenen zou hebben verplaatst voor criminelen. (NU.nl)

