Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Buitenland

Netflix groeit minder hard door concurrentie met andere streamingdiensten

VS - Netflix heeft het afgelopen kwartaal ruim een tiende meer omzet behaald. Wel groeide de omzet minder hard dan het platform had gehoopt.

Times of Suriname

Volgens de topman komt dat doordat er veel concurrentie is van andere streamingdiensten. De omzet van Netflix steeg in het derde kwartaal met 11,8 procent tot 12,9 miljard dollar (bijna 11,5 miljard euro). Volgens de streamingdienst zijn er meer abonnees, zijn de abonnementen duurder en haalt Netflix steeds meer opbrengsten uit advertenties. De dienst laat niet weten hoeveel nieuwe abonnees er precies zijn.

Toch gaat de omzetgroei minder hard dan het bedrijf had gewild, schrijft Netflix in een persbericht bij de kwartaalcijfers. In dezelfde periode vorig jaar was er een stijging van ruim 17 procent, een stuk hoger dan de omzetgroei nu. Netflix-topman Ted Sarandos liet vorige maand aan persbureau Bloomberg weten dat het bedrijf te maken heeft met veel concurrentie van andere streamingplatforms. Bovendien hebben twee grote platforms recent de handen ineen geslagen: Paramount Skydance heeft begin deze maand definitief Warner Bros. Discovery gekocht. Onder Paramount vallen twee grote streamingdiensten: Paramount+ en HBO Max. Ondanks de stevige concurrentie is de winst van Netflix gegroeid. Afgelopen kwartaal ging het om 3,7 miljard dollar, tegenover 2,6 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar. Enkele weken geleden haalde Netflix nog een bezem door het personeelsbestand. Wereldwijd schrapte het bedrijf duizend werknemers, wat neerkomt op 6 procent van alle banen. Netflix heeft wereldwijd 325 miljoen abonnees. In 2022 ontsloeg het bedrijf 450 werknemers. Toen zakte het aantal abonnees voor het eerst sinds het bestaan van de streamingdienst. (NU)