
THAILAND - Voor de tweede dag op rij heeft een ongeluk met een kraan slachtoffers gemaakt in Thailand.

Vlak bij Bangkok wordt aan een nieuwe verhoogde snelweg gewerkt. Een van de bouwkranen viel vanmorgen om en plette twee auto's. Daarbij kwamen twee mensen om het leven.
Bij een bijna identiek ongeval zo'n 200 kilometer naar het noordoosten vielen gisteren 32 slachtoffers. De kraan die toen instortte, viel op een trein die met 120 kilometer per uur langsreed. De kraan was bezig een betonnen brugplaat te plaatsen voor de prestigieuze hogesnelheidslijn tussen Bangkok en het Chinese Kunming. De plaat sneed de trein na het instorten in tweeën, met explosies en een vuurzee tot gevolg.
Premier Anutin Charvirakul schudde zijn hoofd toen hij vandaag het slechte nieuws over het tweede ongeval hoorde en zei: "Alweer hetzelfde liedje." Want hij werd ermee geconfronteerd toen hij net op bezoek was bij de plek van de grote treinramp van gisteren. "Er is onmiddellijk actie nodig", zei hij. "Dit probleem kunnen we niet laten liggen." Anutins reactie is begrijpelijk: de ongelukken werpen nieuwe vragen op over de bouwveiligheid in Thailand. Het land heeft strenge regels, maar die worden belabberd gehandhaafd. Corruptie onder lokale politici en ambtenaren is een van de oorzaken. (NOS)

