Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

VOETBAL

Nog één obstakel staat terugkeer FC Barcelona naar Camp Nou in de weg

Volgens president Joan Laporta staat FC Barcelona op het punt terug te keren naar Camp Nou.

Times of Suriname

In gesprek met Catalunya Ràdio onthult hij dat er nog maar één obstakel resteert.

De renovatie van Camp Nou is een hoofdpijndossier geworden voor Barça. Op 31 mei 2023 ging het stadion op slot: de fundamenten bleven staan, de eerste twee ringen werden verbouwd, de derde ring gesloopt en opnieuw opgebouwd. Voor het eerst zouden alle tribunes, goed voor 105.000 toeschouwers, volledig worden overdekt. Ruim tweeënhalf jaar later is de verbouwing nog altijd niet afgerond. Laporta hoopt dat Barcelona zondag tegen Real Sociedad kan terugkeren naar Camp Nou.

Volgens de plannen wordt het stadion in drie fases geopend. De eerste fase, met plaats voor 27.000 toeschouwers, is inmiddels afgerond. “Het certificaat van de brandweer, alle correcties, alles is ingediend,” aldus Laporta. De club kreeg al goedkeuring van LaLiga en de UEFA, maar wacht nog op groen licht van de gemeente. Dinsdag buigt de gemeenteraad zich over de kwestie. Afhankelijk van dat besluit wordt duidelijk of Barça tegen Sociedad terugkeert in Camp Nou of nog uitwijkt naar Montjuïc.

In de groepsfase van de Champions League is Camp Nou sowieso nog niet beschikbaar. Barcelona maakte vorige week bekend dat de eerste thuiswedstrijd, op 1 oktober tegen Paris Saint-Germain, in het Olympisch Stadion wordt gespeeld. Omdat de UEFA voorschrijft dat alle groepsduels in hetzelfde stadion moeten plaatsvinden, zullen ook Olympiakos Piraeus, Eintracht Frankfurt en FC Kopenhagen daar aantreden. (VZ)

Gerelateerde Artikelen

Van versneld naar vertraagd

SRD 1000 nog niet uitbetaald ondanks toezegging regering

PARAMARIBO – De beloofde extra uitkering van SRD 1000 aan kwetsbare groepen laat op zich wachten, ondanks eerdere stellige toezeggingen van de regering dat het geld eind maart volledig beschikbaar zou zijn.

Buitenland

Drones uit Russisch luchtruim storten neer in NAVO-landen

RUSLAND - Twee drones zijn in de nacht van dinsdag op woensdag in NAVO-landen Estland en Letland neergestort.

Engels

Can nations save the shorebird that flies 30,000 km a year?

BRAZIL - Chasing an endless summer, one shorebird species undertakes a grueling annual journey from the Arctic to the tip of South America and back -- a feat increasingly fraught with peril.

Buitenland

Britse politie arresteert twee mannen voor in brand steken Joodse ambulances

LONDON - De politie in Londen heeft twee mannen gearresteerd die worden verdacht van het in brand steken van vier ambulances van een Joodse organisatie in de nacht...

Binnenland

Minister Huur ontvangt SEMIF voor presentatie duurzame projecten

PARAMARIBO – Minister Miquella Huur van Regionale Ontwikkeling (RO) heeft het team van de Suriname Environmental and Mining Foundation (SEMIF) ontvangen voor een presentatie.

Nog één obstakel staat terugkeer FC Barcelona naar Camp Nou in de weg