PARAMARIBO – Gregory Rusland, voorzitter van de Nationale Partij Suriname (NPS), heeft zaterdagavond tijdens een dankdienst gereageerd op uitspraken van Ronnie Brunswijk, voorzitter van de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP).
“Waarom heb je de afgelopen vijf jaar niet gezegd dat de ruim 30.000 stemmen van de NPS telden? Je gaf toen alleen aan dat het om de zetels ging, omdat de ABOP er meer had. En nu zeg je plotseling dat we een sterk blok moeten vormen omdat we evenveel zetels hebben behaald,” aldus Rusland.
Kort na de bekendmaking van de voorlopige verkiezingsresultaten gaf de ABOP te kennen aanspraak te maken op sleutelposities in de nieuw te vormen regeringscoalitie. De geel-zwarte partij stelde dat zij, ondanks het gelijke aantal zetels als de NPS, meer stemmen had behaald. Aanvankelijk bedroeg het verschil in stemmen tussen de twee partijen ruim 1.000, maar inmiddels – na verwerking van de voorlopige resultaten – is dit verschil geslonken naar 601 stemmen.
De NPS-voorzitter gaf aan zich bewust te zijn van de kritiek dat zijn partij zou willen samenwerken met de Nationale Democratische Partij (NDP) in een nieuwe regering. Binnen de NPS zijn er prominenten die, vanwege de gebeurtenissen in de jaren ’80, tegen samenwerking met de NDP zijn. Rusland benadrukte echter dat de samenwerking die nu tot stand is gekomen het landsbelang dient.
Later op de dag organiseert de NPS een partijcongres in partijcentrum Grun Dyari. De vergadering is uitgeschreven door het congresbestuur van de partij. Tijdens het congres zal Rusland de afspraken die zijn gemaakt met de NDP en andere politieke partners voorleggen aan de partijstructuren. Volgens voorlopige informatie krijgt de NPS in de nieuwe machtsverdeling de volgende posten toebedeeld: vicepresident, vervanger van de vicevoorzitter van het parlement, het Ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, en het Ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting.