
Het lokale organisatiecomité van Seattle had nog voor het vastleggen van het WK 2026-speelschema...

besloten om één wedstrijd om te dopen tot ‘Pride Match’. Nu duidelijk is geworden om welke wedstrijd het gaat, fronsen plaatselijke media de wenkbrauwen. “De Pride Match is gepland om Pride-evenementen in de stad en de rest van het land te vieren en naar een hoger niveau te tillen. Voetbal heeft de unieke kracht om mensen over grenzen, culturen en overtuigingen heen te verenigen”, klinkt het bij een woordvoerder van de actie.
Al ruim vooraf werd vastgelegd dat deze unieke wedstrijd zou doorgaan op 26 juni, maar die datum lijkt na de WK-loting wel heel ongelukkig gekozen. Of kan het juist voor een krachtig signaal zorgen? Op die dag nemen namelijk Iran en Egypte het tegen elkaar op in Lumen Field te Seattle, twee landen waar de LGBTQ+-rechten serieus onder druk staan.
In Iran is de hoogste straf voor homoseksuele relaties de doodstraf, terwijl er ook in Egypte regelmatig vervolgingen zijn. Toch lijkt de organisatie gewoon vast te houden aan het oorspronkelijke plan. “Het programma in Seattle stond al maanden vast en wordt niet veranderd”, bevestigt de organisatie. (De Telegraaf)

