AUSTRALIË - Een Litouwse oceaanroeier is maandag voor de kust van Australië uit een stormachtige zee gered. Vrijdag zond de 44-jarige man een noodsignaal uit, omdat hij in een cycloon was beland.

Aurimas Mockus kreeg windsnelheden van 100 kilometer per uur en golven van 7 meter hoog te verduren. Een Australisch marineschip wist de man van de Koraalzee te halen.
Een eerdere poging om de roeier te redden mislukte. Zaterdag vertrok al een vliegtuigje om de roeiboot op te sporen, maar het toestel wist het vaartuig niet te vinden. Mockus begon zijn reis in oktober. Hij wilde de Stille Oceaan van de Verenigde Staten tot Australië oversteken, een tocht van 12.000 kilometer. Dat is hem nu net niet gelukt. De langeafstandsroeier strandde op ongeveer 740 kilometer voor de kust van de Australische staat Queensland, een aantal dagen voor hij verwachtte aan te komen in de stad Brisbane. Mockus probeerde met zijn actie aandacht te vragen voor Oekraïne.