PARAMARIBO - Voor aanvang van de vergadering van de Raad van Ministers is minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur onder andere ingegaan op de situatie waarbij scholen nog niet zijn gestart.
Hij gaf aan dat er een plan voor alle scholen is gemaakt, en tot nu toe is dit schema gevolgd. Hij vindt het wel jammer dat wat betreft het algemeen vormend onderwijs (avo) per 3 oktober er 113,787 leerlingen zijn geregistreerd, van wie 112, 254 zijn geplaatst en dat is 98,75 procent. 1,35 procent moet nog worden geplaatst, wat neerkomt op 1533 leerlingen. Minister Currie gaf ook aan dat hij nog op recente gegevens wacht, omdat er nog elke dag aanmeldingen zijn en iedere dag worden er nog leerlingen geplaatst. Daarom wordt er ook gekeken maar middag- en avondscholen omdat er een tekort is aan lokalen.
Bij het beroepsgericht onderwijs is het beter verlopen, omdat alle leerlingen zijn geplaatst. Daar kijken we nog aan tegen uitdagingen als het gaat om beschikbaarheid van leerkrachten. We proberen dat op te vangen door digitaal onderwijs.
Per 3 oktober zijn er landelijk ook 46 gepensioneerde leerkrachten ingezet. Dit is een heel belangrijke ondersteuning die we hebben gekregen.
Daarnaast uitte de minister zijn zorgen over de toename van inbraken op schoolgebouwen. Hij riep de gemeenschap op om ook hier waakzaam te zijn. “Onze kinderen moeten zonder onderbrekingen naar school kunnen gaan. Dat is onze gezamenlijke verantwoordelijkheid.”
De minister is ook ingegaan op zijn trip naar het binnenland waar hij verschillende scholen heeft bezocht. Hij schrok wel van de lokalen en huisvesting en vertelde dat er op dat stuk nog heel veel moet gebeuren. Een lokale ondernemer is bereid gevonden om klein onderhoud te verrichten, namelijk van de toilettengroep. Dat is een heel plezierige ondersteuning. Hij roept andere ondernemers op om mee te gaan in dit traject. Het ministerie is bezig een plan uit te zetten wat betreft onderhoud en dat betreft niet alleen scholen in het binnenland, maar ook van de stad. (WI)