Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

AUTOSPORT

Piastri wint door regen uitgestelde GP van België

Oscar Piastri heeft de Grand Prix van België op zijn naam geschreven. De Australiër sloeg zijn slag door bij de start McLaren-teamgenoot Lando Norris af te troeven.

Times of Suriname

Charles Leclerc maakte het podium compleet. De Ferrari-coureur hield Max Verstappen van zich af. De Nederlander van Red Bull Racing eindigde de race op één van zijn favoriete circuits als vierde.

De wedstrijd begon ruim een uur later dan gepland, omdat er vlak voor de geplande tijd veel regen viel. De coureurs reden nog wel een opwarmronde achter de safety car, maar het zicht van de rijders bleek te slecht om te gaan racen.

Uiteindelijk werd na een uur groen licht gegeven om weer te gaan rijden. De eerste vier rondes werden nog achter de safety car gereden om wat water van de baan af te krijgen. Uiteindelijk koos de FIA ervoor om te kiezen voor een rollende start waar bij de auto’s al in beweging zijn wanneer het racen echt begint.

Norris begon vooraan, maar hij verloor vrijwel direct de eerste plek aan teamgenoot en titelrivaal Piastri. De Australiër gaf een duidelijk signaal af met een overtuigende inhaalactie. Verstappen behield in de openingsfase van de race zijn vierde positie. Hij zat kort op Ferrari-coureur Leclerc, maar de Nederlander kwam pure snelheid tekort om er voorbij te gaan.

Vanaf de elfde ronde doken de coureurs naar binnen om de intermediates te verruilen voor de droogweerbanden. Lewis Hamilton werd de grote winnaar door als eerste naar binnen te komen. De Ferrari-coureur begon vanuit de pits, haalde op de baan al een aantal auto's in en nadat iedereen binnen was geweest lag Hamilton zomaar zevende.

In de slotfase van de race veranderde er weinig meer. Vooraan had Piastri de wedstrijd lange tijd volledig onder controle op de mediumband, terwijl Norris als enige rijders in het veld op de harde band reed. Die gaat langer mee en dus was het te voorspellen dat het verschil tussen de McLaren-rijders kleiner werd. Maar Piastri behield genoeg marge om de Grand Prix van België te winnen.

Verstappen liep nog even in op Leclerc en de Nederlander ging nog volle bak op jacht naar een plek op het podium. Maar uiteindelijk kwam de viervoudig wereldkampioen anderhalve seconde tekort. (NOS) 

Gerelateerde Artikelen

Van versneld naar vertraagd

SRD 1000 nog niet uitbetaald ondanks toezegging regering

PARAMARIBO – De beloofde extra uitkering van SRD 1000 aan kwetsbare groepen laat op zich wachten, ondanks eerdere stellige toezeggingen van de regering dat het geld eind maart volledig beschikbaar zou zijn.

Buitenland

Drones uit Russisch luchtruim storten neer in NAVO-landen

RUSLAND - Twee drones zijn in de nacht van dinsdag op woensdag in NAVO-landen Estland en Letland neergestort.

Engels

Can nations save the shorebird that flies 30,000 km a year?

BRAZIL - Chasing an endless summer, one shorebird species undertakes a grueling annual journey from the Arctic to the tip of South America and back -- a feat increasingly fraught with peril.

Buitenland

Britse politie arresteert twee mannen voor in brand steken Joodse ambulances

LONDON - De politie in Londen heeft twee mannen gearresteerd die worden verdacht van het in brand steken van vier ambulances van een Joodse organisatie in de nacht...

Binnenland

Minister Huur ontvangt SEMIF voor presentatie duurzame projecten

PARAMARIBO – Minister Miquella Huur van Regionale Ontwikkeling (RO) heeft het team van de Suriname Environmental and Mining Foundation (SEMIF) ontvangen voor een presentatie.