Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Binnenland

President ingenomen met educatief-cultureel karakter Ramlila-week

PARAMARIBO – In Groningen in het district Saramacca vindt gedurende maandag 7 tot en met zaterdag 12 september 2026 de Ramlila-week plaats; een evenement met in het bijzonder een educatief-cultureel karakter.

Times of Suriname

Dit laatste wordt door president Jennifer Simons toegejuicht. Het staatshoofd was op maandag 7 september aanwezig bij de openingsavond van de festiviteit. Zij merkte op dat Ramlila een mogelijkheid biedt om de verschillende culturen binnen Suriname beter te leren kennen. President Simons benadrukte hierbij het belang van de activiteit voor de samenleving. “Ramlila gaat over wat wij veelal meemaken: liefde, strijd, vriendschap, kwaad en goed. Het is belangrijk dat we erbij stilstaan en van dit verhaal leren. We moeten elkaar steeds beter leren kennen en begrijpen hoe de ander in Suriname leeft, wat de cultuur is en welke waarden daarin verborgen zijn”, aldus het staatshoofd in aanwezigheid van onder meer parlementariër Jayant Lalbiharie, mede-initiatiefnemer van de Ramlila-week.

De religieus-culturele activiteit wordt gehouden op het kermisterrein en georganiseerd door het Ramlila Comité Saramacca, in samenwerking met de Stichting Sociaal Cultureel en Religieuze Jongeren van Leiding 9A. Sarwan Ramai, secretaris van het Ramlila Comité Saramacca, legde op de eerste avond de nadruk op eenheid en respect. “Daar waar eenheid en respect zijn, hebben we vooruitgang. Waar disrespect en geen eenheid zijn, hebben we de grootste problemen.” Hij sprak de hoop uit dat de boodschap van Ramlila zich vanuit Saramacca over het hele land verspreidt. “Als we op de laatste dag Ravan verbranden, willen we niet alleen de problemen van Saramacca verbranden, maar alle problemen van Suriname”, voegde Ramai eraan toe. Hij doelde hiermee ook op de symboliek van het Ramlila-verhaal. Ramlila is een eeuwenoude traditie van openluchttheater waarin het levensverhaal van prins Rama, zoals beschreven in het hindoeïstische epos de Ramayana, wordt uitgebeeld. Het vertelt het verhaal van Shri Ram, die zijn echtgenote Sita bevrijdt van Ravan. Deze overwinning symboliseert de overwinning van het goede op het kwade.

Gerelateerde Artikelen

Engels

Youth counselors not surprised by growing number of STDs among nation’s youths

PARAMARIBO – Youth counselors recently made it clear that they are not surprised by the recent reports that indicate that Sexually Transmitted Diseases (STDs )and HIV are rising...

Buitenland

New Yorkers werden jarenlang misleid over de luchtkwaliteit na aanslagen 9/11

VS - Inwoners van New York werden jarenlang onterecht gerustgesteld over de luchtkwaliteit in hun stad na de aanslagen op het World Trade Center.

Binnenland

Reddingshonden en team ronden werk af

PARAMARIBO -- In de vermissingszaak van Leysner Rodney zijn op maandag 31 augustus 2026 reddingshonden vanuit Nederland aangekomen ter assistentie van de politie.

Engels

VIDS says Grankreek still waiting for answers

PARA - Six months after the villagers from Grankreek protested against the illegal sand diggings in their traditional territory, they still have not received answers to their questions.