Na de teleurstellende zesde plaats van Max Verstappen bij de Grand Prix van Bahrein probeert Red Bull-teambaas Christian Horner kalm te blijven. Maar in de paddock hing zondag wel een crisissfeer rond het team van de Nederlandse wereldkampioen.
De race was nog maar net afgelopen toen Horner in de paddock van het Bahrain International Circuit enkele kopstukken bij elkaar riep voor een ogenschijnlijk crisisoverleg. Onder anderen topadviseur Helmut Marko, Verstappens engineer Gianpiero Lambiase, technisch directeur Pierre Waché en hoofdengineer Paul Monaghan schoven aan.
Na afloop van het gesprek stonden alle gezichten op onweer. Toen de teambaas een half uur later de pers te woord stond, probeerde hij vooral de rust te bewaren. "We weten wat de oorzaak is, nu moeten we de oplossing vinden. Het gaat erom dat we daar snel mee komen", zei Horner zondagavond voor het motorhome van Red Bull.
Verstappen verloor in Bahrein opnieuw terrein op WK-leider Lando Norris. Toch bedraagt het verschil in de WK-stand na vier races slechts acht punten. "Het was een slechte dag voor ons, maar wel in een kampioenschap dat 24 races telt", zei Horner. "Dan is het belangrijk om zelfs op dit soort dagen nog punten te pakken. Max haalde eruit wat er met deze auto in zat."
Dat Red Bull zeven dagen eerder in Japan nog won, maakt het contrast volgens de teambaas des te groter. "Het laat zien hoe klein de marges zijn en hoe nauwkeurig je binnen de juiste vensters moet blijven. In Suzuka konden we dat nog maskeren met de afstelling, maar hier kwamen onze zwakke plekken pijnlijk naar voren."
Horner gelooft niet dat Red Bull in een crisis verkeert. "We hebben een ongelooflijk sterk technisch team dat de afgelopen jaren geweldige auto's heeft gebouwd. Nu is het zaak om snel te reageren en die disconnect op te lossen. We weten waar het probleem zit - nu moeten we het fixen." (Nusport)