Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

FORMULE 1

Russell houdt rekening met nieuwe motorstraf in Las Vegas

George Russell verwacht later dit seizoen opnieuw een motorstraf te moeten incasseren.

Times of Suriname

De Mercedes-coureur denkt daarbij aan de Grand Prix van Las Vegas in november. Zijn kansen op de wereldtitel lijken ondertussen steeds kleiner te worden, nu teamgenoot Kimi Antonelli een ruime voorsprong heeft opgebouwd in het kampioenschap.

Russell staat na de Grand Prix van Singapore op de tweede plaats in de WK-stand, maar kijkt tegen een achterstand van 102 punten aan op de Italiaanse leider. Met nog zes races te gaan, wordt het voor de Brit een bijzonder moeilijke opgave om Antonelli van de titel af te houden. Russell moest zondag in Singapore achteraan starten nadat hij de toegestane hoeveelheid motoronderdelen voor dit seizoen had overschreden. Mercedes had aanvankelijk niet gepland om op het stratencircuit een nieuwe motor in te zetten, omdat inhalen daar bijzonder lastig is. Een technisch probleem tijdens de eerdere Grand Prix van Bahrein, in Maleisië, dwong het team echter tot die beslissing.

Volgens Russell ligt de keuze voor een volgende motorwissel nu bij Mercedes. Het team wil daarvoor een circuit uitkiezen waar een startplaats achteraan minder nadelige gevolgen heeft. “Het zal waarschijnlijk later in het seizoen gebeuren, om eerlijk te zijn. Misschien moeten we naar Las Vegas kijken”, zei Russell na zijn negende plaats in Singapore tegen Sky Sports.

“Nu hebben we de keuze om zelf te bepalen wanneer we de straf nemen. We zullen een circuit kiezen dat iets gemakkelijker is dan dit”, voegde hij eraan toe. Antonelli, die twintig jaar oud is, krijgt in Austin, Texas, op 25 oktober zijn eerste kans om de jongste wereldkampioen in de geschiedenis van de Formule 1 te worden. Daarvoor moet hij wel de Grand Prix winnen en afhankelijk blijven van de resultaten van zijn concurrenten. Een definitieve beslissing in het kampioenschap wordt eerder in Mexico of Brazilië verwacht dan in Las Vegas.

Ook Lewis Hamilton, die derde staat en 111 punten achter Antonelli ligt, heeft nog een theoretische kans op de titel. Met nog slechts 125 punten te verdienen na de race in Austin, wordt zijn speelruimte echter steeds kleiner. Max Verstappen, die zondag in Singapore zegevierde, zal proberen zijn zegereeks voort te zetten. De viervoudig wereldkampioen mikt op zijn derde opeenvolgende overwinning. Ook Charles Leclerc en regerend wereldkampioen Lando Norris behoren tot de coureurs die hun titelkansen zien slinken. (ESPN)