TENNIS - Aryna Sabalenka heeft op het US Open voor de zesde keer op rij de laatste zestien bereikt. De titelhoudster kreeg tegen Kamilla Rakhimova (WTA-92) de zege zeker niet cadeau, maar bleef in New York zonder setverlies: 6-3, 6-4.

Sabalenka stond in haar andere drie duels met de Oezbeekse slechts één set af. Rakhimova verraste zondag weliswaar tweevoudig grand slam kampioene Barbora Krejcíková, maar een stunt bleef nu uit.
Het was een opvallend moment in de partij tussen Aryna Sabalenka en Kamilla Rakhimova. Bij een 2-0 stand in de eerste set wandelde Sabalenka naar de umpire om haar beklag te doen over een vreemde geur in het stadion.
“Iemand is wiet aan het roken”, vertelde Sabalenka. “Zou je daar iets aan kunnen doen, want de lucht is heel sterk.” Het is overigens niet de eerste keer dat sporters te maken krijgen met een sterke wietlucht op Flushing Meadows. Die komt namelijk over van het naastgelegen Corona Park.
Sabalenka brak Rakhimova in de tweede game al. Daarna kreeg de regerend kampioene meer tegenstand, al kreeg de Oezbeekse niet één breekkans. Ook in de slotset gaven de harde en welgemikte slagen van de Belarussische uiteindelijk de doorslag. In de volgende ronde treft Sabalenka de Amerikaanse Taylor Townsend. (NOS)