VS - Migrant Kilmar Abrego Garcia is opnieuw aangehouden in de Verenigde Staten. De man werd eerder dit jaar onterecht naar El Salvador uitgezet en vervolgens teruggehaald.
Volgens zijn advocaat dreigt hij ditmaal te worden uitgezet naar Oeganda.
Abrego Garcia ging maandag zelf naar het kantoor van immigratiedienst ICE in de stad Baltimore. Volgens zijn advocaat dacht hij dat het om een interview ging, bericht The New York Times. Maar agenten hielden de Salvadoraan aan.
Volgens de Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zal Abrego Garcia opnieuw worden uitgezet. Ze zei niet waarheen. Volgens zijn advocaat is het de bedoeling dat Abrego Garcia naar Oeganda in Oost-Afrika wordt gestuurd. Met dat land heeft hij geen enkele band.
In maart werd Abrego Garcia ondanks een verbod van een Amerikaanse rechter samen met tweehonderd anderen uitgezet naar zijn thuisland El Salvador. Daar werd hij opgesloten in een beruchte gevangenis. Na juridisch getouwtrek haalde de regering van president Donald Trump de man terug naar de VS.
Meteen na zijn terugkeer in juni werd hij gearresteerd. De Amerikaanse justitie beschuldigt hem van het smokkelen van illegale immigranten, wapens en drugs. Abrego Garcia ontkent die aanklachten. Eind vorige week werd hij nog tijdelijk vrijgelaten, in afwachting van zijn proces. (Nu)