
Maurizio Sarri is niet blij met de verkoop van Mattéo Guendouzi aan Fenerbahçe.

De trainer van Lazio uitte na het gelijkspel tegen Fiorentina niet voor het eerst zijn frustatie over het transferbeleid van de Italiaanse club, die ook een spits heeft aangetrokken die Sarri totaal niet kent.
Sarri stapte in 2024 al eens op bij Lazio uit frustratie over het transferbeleid van de club. Een jaar later keerde de markante Italiaan doodleuk terug, maar er is nog weinig veranderd onder voorzitter Claudio Lotito. Na spits Taty Castellanos, die naar West Ham United vertrok, raakt Sarri nu ook Guendouzi kwijt. De Franse middenvelder nam woensdag afscheid van de fans en maakt voor dertig miljoen euro de overstap naar Fenerahçe, dat bij hem uitkwam na het uitblijven van de komst van Joey Veerman.
Het vertrek van Guendouzi kwam als een verrassing voor Sarri. “Ik dacht echt dat hij een van de zeven of acht spelers was met wie we de toekomst van Lazio konden bouwen”, bekende de 66-jarige tacticus bij DAZN. “Maar we zijn nu eenmaal een club die niet dezelfde salarissen kan bieden als andere clubs, dus ik snap dat het moeilijk is.” Ondanks die problemen beloofde Sarri niet op te stappen. “Ik zei aan het begin van het seizoen dat ik ten koste van alles zou blijven, maar ik heb al met meer moeten dealen dan ik verwachtte.”
Sarri vindt het vooral lastig dat hij de trouwe fans van Lazio niet meer kan bieden. Zijn ploeg won slechts een van de laatste zes competitieduels en speelde woensdag tegen Fiorentina mede door een arbitrale dwaling voor de derde keer in vier wedstrijden gelijk. “Maar ik heb mijn woord gegeven aan de Lazio-fans, dus ik denk dat ik blijf. De transfermarkt is nog niet gesloten, de club kan nog veel doen.” Lotito beloofde in gesprek met Italiaanse media al dat Lazio elke euro die binnenkomt zal herinvesteren in de selectie.
Zo is Ajax-middenvelder Kenneth Taylor in beeld als vervanger van Guendouzi, ook is er met Petar Ratkov een vervanger voor Castellanos in aantocht. Volgens Lotito is Ratkov een speler die Lazio al een hele tijd volgt, maar Sarri kende de 22-jarige spits van Red Bull Salzburg - dit seizoen goed voor twaalf goals - opmerkelijk genoeg nog niet. “Ik weet niet wat ik moet zeggen. Ik volg het Oostenrijkse voetbal niet, daar heb ik geen tijd voor. Maar ik zal kijken wat zijn kwaliteiten zijn en hoe we hem kunnen gebruiken.” (VI)

