NIEUW NICKERIE — De slechte staat van verschillende kleiwegen in Nickerie zorgt voor grote problemen voor padieboeren. Vooral de dammen die toegang bieden tot de landbouwpercelen verkeren in slechte staat en zijn moeilijk begaanbaar voor landbouwvoertuigen.

De situatie is tijdens de regentijd aanzienlijk verslechterd. Door de vele regenval raakten delen van de wegen zwaar beschadigd. Hoewel de droge tijd inmiddels is aangebroken, zijn de problemen nog niet opgelost. Voor landbouwers betekent dit dat zij grote moeite hebben om met hun voertuigen hun percelen te bereiken en werkzaamheden uit te voeren.
Landbouwer Chanderbhan Dwarka zegt dat de boeren noodgedwongen zelf proberen de problemen aan te pakken. Volgens hem leggen landbouwers geld bij elkaar om bepaalde delen van de wegen en dammen eigenhandig te herstellen.
Dwarka is teleurgesteld in de manier waarop de overheid omgaat met de problemen binnen de landbouwsector. Hij stelt dat er tijdens verkiezingscampagnes veel beloften worden gedaan aan landbouwers, maar dat daarvan na de verkiezingen weinig terechtkomt.
“Tijdens de campagne heeft elke partij een mond vol over wat zij allemaal voor de landbouwsector zal doen. Maar als ze eenmaal aanzitten, wordt er niets gedaan”, aldus Dwarka.
Volgens de landbouwer is de slechte infrastructuur een duidelijk voorbeeld van de problemen waarmee padieboeren dagelijks te maken hebben. De slechte wegen maken niet alleen het transport moeilijk, maar kunnen ook leiden tot vertraging bij werkzaamheden op de rijstvelden.
Daarnaast zegt hij dat er nauwelijks communicatie is tussen de landbouwers en de regering. Volgens hem hebben verschillende regeringen in het verleden beloften gedaan over verbetering van de infrastructuur, maar zijn deze beloften onvoldoende nagekomen.
De padieboeren willen dat de overheid meer aandacht besteedt aan het onderhoud en de verbetering van de landbouwwegen. Zij zijn van mening dat goede infrastructuur een belangrijke voorwaarde is voor een sterke en duurzame landbouwsector in Nickerie.