PARAMARIBO- Ondanks de verscherpte grenscontroles op de Marowijnerivier blijven smokke-laars en handelaren van niet-gecertificeerde goederen hun geluk beproeven.
Afgelopen week heb-ben de autoriteiten van Frans-Guyana opnieuw aanzienlijke hoeveelheden illegale goederen in beslag genomen. Het gaat onder meer om twaalf sloffen sigaretten, circa 2 ton aan groenten en fruit en enkele beschermde diersoorten, die vermoedelijk bestemd waren voor de illegale handel.
Naast de smokkelwaar zijn ook migratieovertredingen vastgesteld. In totaal zijn 147 personen zonder visum of geldige verblijfskaart teruggestuurd naar Suriname. Opvallend is de aanwezigheid van een grote groep Cubanen onder deze migranten. Hun aantallen zijn de afgelopen maanden ook in Suriname zichtbaar toegenomen. Die proberen hun weg te vinden naar Frans-Guyana om vervolgens via rechtstreekse vluchten door te reizen naar Europa.
De riviercontroles leidden daarnaast tot de aanhouding van vijf gezochte personen en één verdachte, die betrokken zou zijn bij geweld tegen een ordehandhaver.
Niet alleen de rivier werd scherp in de gaten gehouden, maar ook vliegtuigen afkomstig uit Suriname werden aan extra controles onderworpen. Dit is een toegevoegde maatregel van de lopende "Operatie Atipa". Daarbij zijn 72 reizigers gecontroleerd, waarvan drie zijn aangehouden wegens verblijf zonder geldige documenten.