
De meisjes U-17 volleybalselectie van Suriname heeft geen overwinning kunnen boeken tijdens...

de Norceca meisjes U-17 Continental Championships in San José, Costa Rica. In het Gimnasio Nacional verloor de ploeg haar laatste groepswedstrijd kansloos in drie sets van Canada: 10-25, 13-25 en 19-25.
Hoofdcoach Claudius Straal van Suriname bleef ondanks de nederlagen positief over de inzet van zijn team. “We hadden een goede prestatie in de laatste set. Het team moet in zichzelf blijven geloven om net zoals in die set te presteren en niet opgeven”, verklaarde hij na afloop.
Canada domineerde de wedstrijd op alle fronten en had een duidelijk voordeel in alle scoringscategorieën: 39-20 in aanvallen, 5-4 in blokpunten en 16-4 in opslagpunten. Het Noord-Amerikaanse team maakte 14 fouten tegenover 15 aan Surinaamse zijde.
Bij Canada was Winji Magdi de uitblinkster met 13 punten, gevolgd door Elise Evanson met 11 punten. Aan Surinaamse kant was Zoe Roethof opnieuw de meest productieve speelster met 14 punten, terwijl aanvoerster Cherelle Meulenhof 10 punten bijdroeg.
In de eerste set kon Suriname aanvankelijk goed meekomen tot 6-6, maar daarna nam Canada afstand via sterk aanvalsspel van Shayla Byrnell en doeltreffende opslagen van Magdi. De tweede set werd een eenzijdige aangelegenheid; Canada liep snel uit naar 10-2 en hield de controle dankzij Evanson en Charlsey Goetz. Ondanks de aanvalsdrang van Roethof kwam Suriname niet meer in de buurt.
De derde set bood meer weerstand van de Surinaamse meiden. Na een 10-12 achterstand kwam de ploeg knap terug tot 15-15 en 16-16 dankzij treffers van Roethof en Meulenhof. Toch trok Canada opnieuw aan het langste eind, geholpen door fouten aan Surinaamse zijde. Charlie Visser scoorde drie opeenvolgende servicepunten en Elaina Grover besliste het duel met een krachtige aanval.
Visser zei na afloop over haar prestatie: “Ik probeerde gewoon mijn team te helpen en ons tot het einde van de wedstrijd te duwen. We verloren onze focus in de derde set, maar we zetten aan het einde door. Canada moet zich als team vinden en ons land echt goed vertegenwoordigen.”
Suriname eindigde als laatste in groep A. De Dominicaanse Republiek werd groepswinnaar, gevolgd door Canada op de tweede plaats en gastland Costa Rica als derde. De Dominicaanse Republiek en de Verenigde Staten (winnaar van groep B) plaatsten zich rechtstreeks voor de halve finale. Suriname speelt nu verder om een klassering tussen de vijfde en achtste plaats.

