Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

VOETBAL

Ten Cate staat op uit pensioen om Suriname naar WK te helpen

Henk ten Cate is de nieuwe bondscoach die Suriname naar het WK moet leiden. De oud-trainer die bij Ajax en FC Barcelona werkte, kon simpelweg geen nee zeggen. “Maar dat WK wordt nog wel een dingetje.”

Times of Suriname

Eigenlijk was Henk ten Cate, 71 inmiddels, gestopt. Maar ja als Suriname roept, dan kan je geen nee zeggen. “De Surinaamse roots zijn altijd heel sterk geweest,” zegt hij nu. “Het is een grote eer.”

En dus moet Ten Cate aan de bak in maart als hij met Suriname meedoet aan de play-offs voor het WK. In het Mexicaanse Monterrey is Bolivia dan de tegenstander. Daarna volgt mogelijk nog een finale tegen Irak.

“Ja, dat WK is nog wel een dingetje”, zegt Ten Cate met een vleugje onderkoelde humor. “Bolivia haalde twintig punten in de kwalificatiepoule van Zuid-Amerika. Nou, ik heb met veel Zuid-Amerikanen gewerkt en ik kan je vertellen dat die poule heel zwaar is. “Ze hebben gewonnen van Brazilië.”

Maar Ten Cate is ook vol vertrouwen. “Want ik vind de kwaliteit van de selectie heel hoog.” Die kwaliteit wordt steeds beter en we krijgen er ook nog kwaliteit bij met jongens die voor Suriname kunnen kiezen. We hopen op Danilho Doekhi (van Union Berlin) bijvoorbeeld en we hopen nog op meer spelers, waaronder een uit de Premiership. “Op namen wil ik nu nog niet te veel ingaan.”

Het WK halen is een grote trigger, weet de oefenmeester. “Dat zou toch wat zijn. Ik ben op veel podia actief geweest. In de Premier League en in de Champions League. Maar op een WK nog nooit. En dan ben je in principe gestopt, en dan komt dit voorbij. In de voetballerij weet je het echt nooit.”

Ten Cate keek begin december naar de loting van het WK en zag daarin zowel Nederland als Curação ingedeeld worden. “Wat zou het mooi zijn als Suriname daar ook nog bijkomt.” En wat zou dat goed zijn voor Nederland als voetbalnatie? Dat we straks met drie landen meedoen. En dat Kaapverdië ook nog meedoet. “Geweldig.” Maar eerst dus nog die play-off in Mexico.

Ruim twee jaar geleden was Ten Cate al even assistent-bondscoach onder Aron Winter. Ten Cate had ook contact met zijn voorganger Stanley Menzo. Die verbaasde de voetbalwereld vorige maand door na het mislopen van directe kwalificatie op te stappen. “Ik moet veel credits geven aan Stan.” Hij heeft ze ver gebracht en is nu om moverende redenen gestopt. Daar wil ik verder niet op ingaan. Dat is aan hem. “Ik had hem trouwens direct al gebeld na dat bericht dat hij was opgestapt.” Het is nog niet bekend met welke assistenten Ten Cate straks in Mexico aan de wedstrijd begint. Henk Fraser was een assistent van Menzo. (AD)

Gerelateerde Artikelen

Engels

Legends honoured at Reggae Gold Awards

JAMAICA  -  The air inside the National Arena carried jubilation as the Reggae Gold Awards unfolded not simply as a ceremony,....

Buitenland

Illegaal mortuarium ontdekt in Belgisch appartementencomplex

ZAVENTEM   -  In het Belgische Zaventem is een illegaal mortuarium ontdekt in een appartementencomplex,...

BASKETBAL

Clippers komt terug van achterstand en verslaat Warriors met 114-101

Los Angeles Clippers heeft maandagavond een knappe comeback geboekt.

Binnenland

Resistente cassavevariëteiten troef in strijd tegen ‘heksenbezem’

PARAMARIBO – Om de gevolgen van de Cassave Witches’ Broom Disease (CWBD) zo goed mogelijk op te vangen, is het noodzakelijk om uit te kijken naar resistente variëteiten.

VOETBAL

De disciplinaire commissie CONCACAF bestraft U-20 nationale teams van Anguilla en Guyana

De disciplinaire commissie van CONCACAF heeft sancties opgelegd aan de U-20-nationale teams van Anguilla en Guyana, evenals aan meerdere spelers, naar aanleiding van incidenten tijdens hun Concacaf U-20-kwalificatiewedstrijd op zaterdag 28 februari 2026.