VS - Donald Trump heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen The Wall Street Journal vanwege berichtgeving over een brief van hem aan zedendelinquent Jeffrey Epstein.
De Amerikaanse president beschuldigt de krant van laster en eist minstens USD 10 miljard (8,6 miljard euro). Trump stapte naar de rechter vanwege een artikel van The Wall Street Journal over een brief die hij in 2003 naar Epstein zou hebben gestuurd. Daarin zou een sek-sueel getinte tekening staan en een verwijzing naar gedeelde geheimen.
De president ontkende dit stellig en dreigde deze week al met juridische stappen. In recht-bankdocumenten beweert Trump financiële schade te hebben opgelopen en stelt hij dat zijn reputatie is beschadigd door de berichtgeving.
"Ik kijk ernaar uit Rupert Murdoch te laten getuigen in mijn rechtszaak tegen hem en zijn flutkrant, de WSJ.” “Dat wordt een interessante ervaring!", schreef Trump op zijn platform Truth Social. Murdoch is grootaandeelhouder van News Corp, de uitgever van de krant.
De zaak houdt de gemoederen in de VS flink bezig. Epstein maakte in 2019 een einde aan zijn leven in een gevangenis in New York, nadat hij was aangeklaagd voor seksuele uitbui-ting. De FBI deelde een memo waaruit blijkt dat het inderdaad om zelfdoding ging en dat Epstein niet is vermoord. Daarbij zou er geen bewijs zijn dat Epstein mensen zou hebben afgeperst en een lijst met namen van andere verdachten bijhield.
Dat spreekt meerdere complottheorieën tegen. Critici, onder wie Trumps achterban, gelo-ven dat Epstein uit de weg is geruimd om machtige vrienden van hem te beschermen. De Amerikaanse regering zou details achterhouden om andere mogelijke daders en overheids-instanties te beschermen. Hier is geen bewijs voor geleverd. Trump had tijdens zijn laatste verkiezingscampagne beloofd de documenten uit de zaak, de zogenoemde Epstein-files, te openbaren. (Nu)