
Het was een mooie avond voor Etienne Vaessen. De keeper van FC Groningen won met zijn ploeg met 0-2 bij Excelsior,...
en had er aardig wat werk aan om te zorgen dat die nul op het bord bleef staan. Na de wedstrijd zag hij de uitkomst van de WK-loting voor Suriname.
Als Vaessen zich in maart 2026 voor het toernooi kwalificeert, mag hij flink aan de bak. Het plekje van Natio zal dan in Poule I zijn, met Frankrijk, Senegal en Noorwegen. “Dat geeft extra motivatie, want dat is een heel mooie poule”, sprak de sluitpost na afloop bij ESPN. “We moeten het nog halen, we hebben nog niks. We zullen in maart alles moeten geven tegen Bolivia en Irak, in Mexico. De foto van de loting kwam voorbij in de groepsapp.”
Het zal onder een nieuwe bondscoach zijn, want oud-doelman Stanley Menzo heeft recent zijn ontslag ingediend. “Altijd vervelend dat de bondscoach weggaat onder wie ik heb gedebuteerd. Maar het was zijn keuze. Dan kan je verder niks, behalve wachten wie de nieuwe bondscoach wordt en dan gaat het verder in maart.”
Vaessen werd gevraagd naar interesse van Wrexham, maar kon of wilde daar weinig over kwijt. ''Mijn zaakwaarnemer weet dat ik heel graag tot het eind van het seizoen bij Groningen blijf, ook in verband met het WK. Ik heb het heel erg naar mijn zin, we kunnen met spelers en staf iets heel moois neerzetten. Ik vind de interesse mooi maar kan er niet veel mee, mijn zaakwaarnemer regelt dat.” (VI)

