PARAMARIBO – De asfalteringswerkzaamheden aan de Van ’t Hogerhuysstraat gaan normaal door ondanks het feit dat bedrijf Baitali NV hoger beroep heeft aangespannen tegen de staat na de recente uitspraak van de rechter.

“Wij laten ons niet afremmen en ik ben blij dat het werk in ieder geval normaal door kan gaan en niet opnieuw zal worden stilgelegd. Wat de inhoud is van het hoger beroep kan ik inhoudelijk nog niet zeggen want de zaak is nog in behandeling”, zegt minister Stephen Tsang van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO).
Ook de werkzaamheden aan de Domineestraat verlopen volgens Tsang voorspoedig. De huidige droge weersomstandigheden, ondanks dat het officieel nog regenseizoen is, werken daarbij in het voordeel van de uitvoering. Volgens de minister wordt geprobeerd zoveel mogelijk infrastructurele projecten af te ronden voordat de volgende regentijd aanbreekt. "We zijn druk bezig met de werkzaamheden en de planning verloopt vlot. We willen zoveel mogelijk klaar hebben voordat de zware regenperiode weer begint", aldus Tsang. Aan de Domineestraat is inmiddels een aannemer aan het werk, maar de uitvoering wordt bemoeilijkt door bestaande waterleidingbuizen die moeten worden verlegd. Het ministerie zoekt samen met de betrokken instanties naar een oplossing die zo min mogelijk verkeershinder veroorzaakt. Omwonenden en weggebruikers zullen volgens de minister tijdig worden geïnformeerd over eventuele verkeersmaatregelen. Tsang zegt dat er verder wordt gewerkt aan infrastructurele werken bij woningbouwgebieden die recent door de regering zijn aangewezen zoals Reeberg. “De aanleg van de benodigde infrastructuur in de toekomstige woongebieden is inmiddels in voorbereiding. Het programma hiervan wordt aangestuurd door een presidentiële commissie, terwijl OWRO verantwoordelijk is voor de technische ondersteuning. Vanuit Openbare Werken verlenen wij alle ondersteuning die nodig is", zegt de bewindsman.