PIÑAS - Zeker twee personen zijn om het leven ge-komen bij een aardverschuiving na hevige regen en overstromingen in de stad Piñas in het zuidwesten van Ecuador.
Dat heeft president Daniel Noboa afgelopen zaterdag bekendgemaakt op het platform X. Onder de twee slachtoffers is ook een kind. Daarnaast raakten vijftien mensen gewond.
“Twee personen zijn omgekomen, tien huizen zijn verwoest en meer dan zestig gezinnen zagen hun huis en herinneringen door de modder verzwolgen worden”, aldus de president. De aardverschuiving vond vrijdagavond plaats in de stad Piñas, nabij de grens met Peru. In acht provincies geldt de noodtoestand vanwege sterke regenval. Sinds januari kampt Ecuador met stortregens. Hiervoor kende het de ergste periode van droogte in zestig jaar.
Extreme regenval wordt intenser en komt vaker voor als gevolg van de door de mens veroorzaakte klimaatverandering. Dat blijkt uit het onderzoek van de wetenschappers van World Weather Attribution (WWA), die met behulp van weerobservaties en klimaatmodellen nagaan hoe de klimaatverandering de intensiteit en waarschijnlijkheid van extreem weer beïnvloedt. (HLN)
Fototekst: Politieagenten kijken naar een door de aardverschuiving verwoest huis in Piñas, Ecuador.