
De Inter-Guiana Games (IGG) 2025 zullen van 5 tot en met 7 december in Guyana plaatsvinden, waarbij zes sportdisciplines op het programma staan.

Dat is bevestigd na de ondertekening van het Protocolakkoord tussen de sport autoriteiten van Guyana, Suriname en Frans-Guyana.
De sporten waarin gestreden zal worden zijn basketbal, zaalvoetbal, schaken, volleybal, zwemmen en atletiek. Met uitzondering van zaalvoetbal zullen alle disciplines zowel jongens als meisjes in de leeftijdscategorie van 14 tot 18 jaar omvatten. In totaal nemen 137 scholieren deel aan dit jaarlijkse sportevenement.
Aniel Ghisaidoobe, voorzitter van de Surinaamse Scholen Sport Federatie (SSF), gaf na afloop van het overleg met Guyana’s sportdirecteur Steve Ninvalle aan dat de voorbereidingen in volle gang zijn. “De samenwerking tussen de drie Guyana’s is sterk.” “De IGG is een geweldige leerschool voor de jongeren; de hele ervaring is voor hen en voor ons erg waardevol,” benadrukte Ghisaidoobe.
Tijdens een inspectie van de sportaccommodaties, waaronder het National Gymnasium, het National Track and Field Centre, het National Aquatic Centre en de Cliff Anderson Sports Hall, sprak Ghisaidoobe zijn waardering uit over de verbeteringen die sinds de vorige editie zijn doorgevoerd. “Het is niet alleen comfortabel – het is fantastisch.” Alles is opgewaardeerd, inclusief de hotels. De atleten en delegaties zullen een geweldige ervaring hebben,” zei hij tevreden. Sportdirecteur Ninvalle liet weten dat Guyana volledig klaar is om het evenement op hoog niveau te organiseren. “Iedereen is tevreden over wat we te bieden hebben.” “Nu is het tijd om de focus te leggen op het sportieve aspect en er een competitieve editie van te maken,” aldus Ninvalle.
De IGG, die voor het eerst in 1967 werden gehouden, behoren tot de langstlopende jeugdsportuitwisselingen in de regio. Het doel blijft het bevorderen van eenheid, samenwerking en wederzijds begrip tussen de jonge sporters van de drie Guyana’s.

