NEDERLAND - Agent Erwin van E. wordt ervan verdacht informatie te hebben doorgespeeld naar criminele organisaties met ontvoeringen en aanslagen tot gevolg.

Op twee van zijn telefoons zijn tal van afbeeldingen uit het politiesysteem gevonden. De meest in het oog springende verdenking is het geven van informatie voorafgaand aan de ontvoering van een vrouw uit Hoofddorp. Ook zou de 62-jarige Van E. in het systeem van de politie informatie hebben opgezocht over een onderzoek naar de diefstal van 1.400 kilo cocaïne, zo werd woensdag duidelijk in de rechtbank van Breda. Het stelen van de drugs in augustus 2024 leidde tot een onderwereldoorlog met tal van aanslagen door heel Nederland. Van E. heeft verklaard dat hij in november 2024 voor het eerst is benaderd door een tussenpersoon. Die man beloofde Van E. miljonair te maken. Volgens zijn advocaat Jan-Hein Kuijpers zijn er nooit betalingen gedaan en zijn er ook geen dure spullen bij Van E. gevonden. De officier van justitie zei in de rechtszaal dat Van E. op namen, telefoonnummers en adressen zocht en die doorstuurde aan informatiemakelaars. Dat zijn mensen die voor criminele organisaties werken. De agent werkt al tientallen jaren voor de politie en was de laatste jaren zeer actief op sociale media als vloggende agent.
"Ik ben eigenlijk een heel lieve en aardige jongen", zei Van E. Hij zei zich diep te schamen voor wat hij heeft gedaan. Volgens zijn advocaat wist hij niet voor welk doel zijn informatie werd gebruikt. De advocaat vindt dan ook niet dat Van E. medeverantwoordelijk kan worden gehouden voor een aanslag in Goirle vorig jaar juli. En ook niet voor de ontvoering van de vrouw uit Hoofddorp, zoals nu ten laste is gelegd. (Nu)